Prehru s Kanadou odčiniť proti Grékom


By Michal Runák - Posted on 06 jún 2013

Stanislav Petrík: "Taký prísny meter, ako mali rozhodcovia v zápase proti Kanade hokejbalu neprospieva." 

S Kanadou sme prehrali po výkone, ktorý tréner Ďuris označil ako výborný. Hráčom nemal čo vyčítať, každý bojoval, čo mu sily stačili. Bol to duel ako na hojdačke, vyhrať mohol jeden i druhý.

"Bol to odlišný zápas ako prvé dva, mal som konečne aj nejakú robotu. Aj naša hra bola iná, keďže súper iba nebránil, ale sa hral hokejbal hore - dolu. Škoda nepremených šancí v presilovkách, zápas by sa určite inak vyvíjal. V prvej tretine sme mali navrch, v druhej zasa Kanada. V tej tretej sa už veľmi šmýkalo, navyše nám dochádzali sily v oslabeniach," hodnotil zatiaľ náš najlepší výkon na MS Stanislav Petrík.

Práve nebývalé množstvo štandardných situácií urobilo zápas ešte atraktívnejším. Každú chvíľku niekto zohrieval trestnú lavicu, či už na našej, alebo kanadskej strane.

"Rozhodcovia boli a celkovo sú na šampionáte veľmi citliví. Vylučovalo sa na oboch stranách rovnako, v tomto smere bolo všetko v poriadku. Hralo sa do tela, neviem prečo je na týchto majstrovstvách takýto trend, že sa všetko píska. Niekedy mi to pripomínalo florbal a nie hokejbal. Tomuto športu to podľa nepomáha, veď 5 na 5 sme hrali možno päť - šesť minút," povzdychol si náš gólman. 

V zápase boli k videniu aj tradičné situácie pri hre Kanady, to znamená tvrdý dôraz pred bránkou. Naši obrancovia sa mali čo oháňať.

"Kanaďania sú tým známy, avšak v tomto zápase toho až tak veľa nebolo. Naša obrana v tomto smere obstála. Prvé dva góly padli po chybách, no tie sa robia a práve toto rozhoduje o výsledkoch takýchto zápasov. Kanaďania boli v pravý čas na správnom mieste. Tretí gól už bol dôsledkom terénu, po tridsiatich minútach sa to už veľmi šmýkalo. Celkovo som však s tým, ako sme zahrali spokojný," pochváli Petrík svojich spoluhráčov.  

Mužskú reprezentáciu čaká po dni voľna ďalší zápas z kategórie ťažších. Do cesty sa im postavia Gréci.

"Neviem posúdiť ich silu, nevidel som Grékov v akcii. No niečo musia vedieť, keďže  uhrali s Kanadou dobrý výsledok a vraj to bol výborný zápas. Čakám veľa súbojov a ak budú rozhodcovia pískať tak ako s Kanadou, tak dúfam, že už využijeme aj nejaké presilovky," verí naša gólmanská jednotka.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.