Prehra mrzí, tréner Ďuris je však s výkonom spokojný


By Michal Runák - Posted on 05 jún 2013

"Bol to hokejbal svetovej extratriedy," povedal po našom zápase s Kanadou zápase Paolo Musto.

Po dvoch víťazstvách čakala na našich chlapcov prvá ťažká skúška na šampionáte, domáca reprezentácia Kanady. Bol to fantastický zápas plný vylúčení, hralo sa hore - dolu. Tisíc päťsto divákov vytvorilo obom tímom skvelú atmosféru, hráči v takomto prostredí vydajú zo seba vždy maximum. O hodnotenie sme požiadali najskôr nášho trénera Jozefa Ďurisa.

"Odohrali sme veľmi dobré stretnutie proti najväčšiemu favoritovi turnaja. Škoda nevyužitých šancí, hlavne v presilovkách. Také šance musíme premieňať. Mali sme veľa presiloviek, musíme sa v tomto smere zlepšiť. Namiesto gólov sme triafali len žrde. Inak som s výkonom mužstva spokojný, hrali sme presne to, čo sme si povedali pred zápasom."

Domáca opora a legenda kanadského hokejbalu Paolo Musto bol po zápase spokojný. Niet sa čo čudovať, jeho tím si pripísal cennú výhru. Napriek svojmu veku (43) patril medzi najlepších na ihrisku, jeho vek na ňom nie je vôbec vidieť. Musto videl zápas takto:

"Fantastický zápas pred vypredanou halou, hral sa atraktívny duel a každý musel odísť s pekným zážitkom. Bolo to ako na hojdačke, hrali sme raz oslabení, raz presilovku a stále dokola. Zápas sa zlomil po našom góle na 2:0. Slováci majú výborný tím. Tento zápas spĺňal najvyššiu kvalitu, bol to duel svetovej extratriedy."

Naši reprezentanti majú dnes voľný deň, najbližší zápas majú na programe vo štvrtok proti Grécku o 20:00 (00:30 SELČ).

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (6 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.