Pred druhým dvojzápasom si obaja rivali veria


By joziva - Posted on 26 apríl 2018

Séria medzi Vrútkami a Jokeritom sa "začína odznova", tentoraz ale v Petržalke.

Vrútky sa v úvodnom zápase semifinálovej série s vervou pustili do bratislavského súpera a už po prvej tretine si vytvorili solídny náskok, ktorý napokon udržali až do záveru. V nedeľu to už ale bolo o inom a vyrovnaný boj napokon rozhodlo predĺženie, v ktorom Jokerit vyrovnal stav série na 1:1.

„Oproti štvrťfinálovej sérii so Svidníkom sme tentoraz zažili vynikajúci vstup na úvod stretnutia, súper sa po troch inkasovaných góloch akoby opustil. Po tomto momente sa stretnutie prakticky už len dohrávalo. V nedeľu však všetci určite očakávame iné stretnutie,“ povedal pre onlajny.eu po sobotňajšom stretnutí útočník Vrútok Peter Učník, ktorý sa vskutku nemýlil.

Ako bolo zmienené, v odvete sa hralo omnoho vyrovnanejšie a rozhodnutie prinieslo až predĺženie.

Súper v tomto stretnutí predviedol úplne iný výkon ako v prvom. Vedeli sme, že budú chcieť zvíťaziť, viac bojovali, viac boli tímoví ale z našej strany to takisto bola nátlaková hra. Strelili sme úvodný gól, všetko vyzeralo na najlepšej ceste. Žiaľ, doplatili sme na vyložené gólové príležitosti. Ich brankár síce chytal dobre, my sme mu ale pomáhali. Triafali sme ho z každej príležitosti. Nič sa ale nedeje. V sérii ideme ďalej,“ znejú slová trénera Vrútok Martina Kolčáka po nedeli pre onlajny.eu.Úvod zápasu, aký si želá každý

Vráťme sa ale ešte na chvíľu k úvodnému – sobotňajšiemu súboju, ktorý Vrútky rozhodli prakticky v úvode. Na katastrofálny úvod prvého semifinále si Jokerit bude pamätať ešte dlho.

„Ak prehráte úvodnú tretinu 4:0, do stretnutia sa už veľmi ťažko vracia. Táto tretina nám vôbec nevyšla, stála nás výsledok. Vrútky nás počas stretnutia veľmi dobre napádali. Hneď ako sme získali loptičku, okamžite išli po nás. Veľmi ťažko sme sa presadzovali v útočnom pásme, domáci hrali s neuveriteľnou ľahkosťou, takisto poľahky získavali späť útočné pásmo,“ konštatuje skúsený útočník Róbert Varga pre onlajny.eu.

Podstatné však je, že Petržalčania sa dokázali poučiť presne tak, ako to indikoval pred nedeľou Miroslav Božík: Takéto stretnutie je potrebné čo najskôr hodiť za hlavu a začať myslieť na najbližšie. Chceme od úvodných minút hrať našu hru, predvádzať to, čo sme predvádzali v sérii proti Kežmarku.“Séria ide ďalej

Po dvoch dueloch na pôde Komety sa tak séria presúva do Petržalky za stavu 1:1. Obaja rivali avizujú, že sú pripravení sériu prikloniť na svoju stranu.

„Myslím si, že sme doteraz predvádzali pekný hokejbal. Mohli sme vidieť veľa príležitostí, v Petržalke sa pokúsime o podobný výkon. Radi by sme v oboch stretnutiach zvíťazili. Je to však play-off, stať sa môže čokoľvek, dôležité bude najmä zvíťaziť už v prvom z meraní síl. Potom to bude jednoduchšie. Svojmu tímu ale verím. Sme výborne fyzicky pripravení, bolo to vidieť i na ihrisku. Boli sme behavejší, lepší, rýchlejší. Z pohľadu kondície sme nič nepodcenili, na predĺženie si trúfame v každom zápase,“ uzatvára tréner Komety Martin Kolčák.

Jeho slovám kontruje vyjadrenie kouča Jokeritu Andreja Augustína pre onlajny.eu: „Na oba odohrané zápasy ale musíme čo najrýchlejšie zabudnúť, tie sú minulosťou. Oba tímy sa určite na tretí zápas čo najlepšie pripravia. Bude to pekný hokejbal a verím, že si to diváci užijú, pričom na konci uvidíme víťazný záver v našom podaní."

TIP: Pre presnejšie vyhľadávanie v štatistikách môžete zadať krstné meno, priezvisko hráča, ale aj názov klubu.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.