Pre Martin sa dvojkolo nekonalo, na Záhorie líder nevycestoval


By joziva - Posted on 03 marec 2019

AKTUALIZOVANÉ: Martin sa nedostavil do Skalice, plánovaný šláger a charitatívna akcia sa nekonali.

Očakávaný šláger kola sa v nedeľu nekonal. Líder z Martina totiž nevycestoval na skalickú pôdu z dôvodu, že nedokázal zložiť minimálny potrebný počet hráčov na súboj. Zo štyridsiatky mužov zapísaných na martinskej súpiske sa v nedeľu nezišlo desať hráčov a brankár.

Smutným dôsledkom tohto javu je nie len vynechaný "ťahák" kola, ale najmä zbabraná charitatívna akcia domácich Skaličanov, ktorí sa na plánované dvojkolo pripravovali niekoľko týždňov. 

Skaličania totiž mali na programe hru v špeciálnej sade dresov, ktorá mala byť následne vydražená a výťažok mal putovať na konto AGEL Clinic, špecializovanej nemocnice so zameraním na choroby pohybového ústrojenstva. Namiesto šlágra s lídrom sa tak konal aspoň benefičný súboj a predaj dresov. 

Pre Martin nenastúpenie na súboj znamená deja vu, pretože aj posledná extraligová kontumácia (v rok 2015) bola pripísaná na ich vrub. Mužstvo z Turca navyše prepustilo dočasné prvenstvo P. Bystrici, ktorá deklasovala Třinec 12:0.

Martinské ospravedlnenie

K vzniknutej situácii sa v nedeľu večer vyjadril prostredníctvom oficálneho konta ŠKB Martin aj manažér klubu Richard Pobeha. Podľa jeho slov je martinský klub pripravený aspoň čiastočne odškodniť Skalicu formou zbierky funkcionárov, hráčov a priaznivcov klubu z Turca a týmto spôsobom podporiť charitatívne snaženie Záhorákov.

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.