Prešovská liga napreduje, organizátor nepochybuje o úspechu svojho zástupcu vo veľkej konkurencii


By joziva - Posted on 04 december 2015

S organizátorom 3b Prešovskej hokejbalovej ligy sme sa rozprávali o tom, kam sa znovuzrodenú súťaž podarilo posunúť a aké zlepšenia sú ešte na programe.

V Prešove čakali hráči na vlastné hokejbalové ihrisko dlhé roky. Iba prednedávnom sa situácia zlepšila a pár nadšencov si vyhrnulo rukávy, pustilo sa do práce a dnes je prešovská liga jednou z popredných na Slovensku. S organizátorom Petrom Kochanom sme sa rozprávali o dosiahnutých úspechoch, ale aj o tom, aké sú ďalšie vízie do budúcnosti.

Ako hodnotíte jeseň z organizačnej i kvalitatívnej stránky?

"Je ťažké hodnotiť organizáciu ligy, keďže práve ja som. Ale čo sa týka vyťaženia nášho hokejbalového ihriska, keďže u nás hrajú svoje domáce zápasy aj extraligové HBC DUCKS Košice U19 a dokonca sme u nás prichýlili aj HBK ADLER Trebišov U19, tak do počtu odohraných zápasov sme už v jesennej časti stihli odohrať dve tretiny stretnutí základnej časti, v ktorých som ja ako aj vedenie ligy nemuseli riešiť ani jeden závažnejší problém. Takže prevláda spokojnosť.“

Išla kvalita oproti vlaňajšku nahor?

„Môžem povedať, že oproti minulému a nášmu premiérovému súťažnému ročníku 2014/2015 narástol počet mužstiev zo siedmich na dvanásť. To sa, samozrejme, prejavilo aj na kvalitatívnej stránke niektorých zápasov. Zároveň však musím dodať, že príchodom mužstiev ako HBC KNIGHTS CACTUS Bardejov, HBC ECOMAX SII. Prešov a HBK ZONE CODE Vranov sa nám špica tabuľky, až na jednoznačný  HBC PALUTO LUKY SPORT Prešov, v ktorého dresoch pôsobí hneď niekoľko extraligových hráčov HBK LION Svidník vzácne vyrovnala. Samozrejme, nemôžem nespomenúť naše perspektívne mužstvo juniorov HBC BULLS U17 Prešov, štartujúce v súťaži mužov."

Aké sú Vaše momentálne materiálne podmienky? Je niečo, čo Vám vyslovene vadí alebo chýba?

"Po trinástich rokoch bez hokejbalu a spolu po dvadsiatichpiatich rokoch sme sa v našom meste konečne dočkali jedného pekného ihriska, ktoré spĺňa aspoň minimálne extraligové kritéria. Takže z tejto stránky sme určite vďační predstaviteľom mesta, ako aj pani riaditeľke ZŠ na ulici Československej Armády Mgr. Kohaniovej, ktorá nám v maximálnej možnej miere vychádza v ústrety pri jeho využívaní. A čo nám chýba? Trošku by som zabŕdol do chýbajúceho osvetlenia, ale aj na ňom už pomaličky pracujeme. Hlavne ma však trápi pstístup niektorých spoluobčanov a sťažovateľov, ktorí nedokážu pochopiť, že to, čo robíme,  je zamerané hlavne na deti a ich prístup k pohybu. Chceme ich dostať von, do prírody a na športoviská. Preč od počítačov, notebookov, tabletov a podobne"

Ste spokojní s prístupom hráčov?

"Tu by som sa aj takouto formou chcel práve a hlavne hráčom poďakoval za výborný prístup k zápasom a hlavne fér hre. Ďakujem."

Stihli sa už počas jesene zrodiť aj nejaké prekvapenia?

"O čom by to bolo, ak by sem tam nejaké prekvapenie nekonalo? (úsmev) Už vyššie spomínané mužstvo HBC KNIGHTS CACTUS Bardejov sa ako nováčik postaralo o dve takéto prekvapenia, keď dokázali zdolať minuloročných finalistov HBC TORNADO Prešov jednoznačne 6:1, ale aj bronzového účastníka z minulej sezóny MV TRANSPORT Prešov 4:1." 

Zástupca prešovskej ligy v januári vycestuje do Gajár na Víkend hokejbalových šampiónov, aby sa popasoval s regionálnou elitou na Slovensku. Ako vidíte umiestnenie zástupcu Prešova v tejto náročnej konkurencii?

"Poznám silu a kvalitu výberu, ktorý do Gajár pocestuje a pokiaľ by späť na východ nedoniesli žiaden z cenných kovov, bol by som veľmi prekvapený a určite aj sklamaný.“

Do ligy ste priniesli viacero zaujímavých inovácii. Aké sú vaše ďalšie plány a očakávania?

"Ďalšie plány? Určite propagácia a hlavne rozvoj tohto krásneho športu nie len v Prešove, ale aj v okolitých obciach, či mestách, s ktorými už momentálne aj úzko spolupracujeme a podporujeme ich. Musím spomenúť obce Terňa a ich hokejbalový krúžok, Podhorany, Kukovú, ale aj mestá ako Košice, s už spomínanou extraligou, Vranov, či Bardejov. Nápadov je strašne veľa, ale ideme pomaly, krok za krokom, a aj počas tejto zimy určite nebudeme odpočívať. Po minuloročnom a vôbec prvom Live prenose TV7 Prešov, zo zápasu ALL STARS 3b PHbL a HBK LION Svidník sme sa tento rok vybrali trošku iným smerom, keď sa už 20.decembra 2015 proti sebe postavia naozaj netradiční súperi. Náš HBC BULLS U17 a KARATE Klub Junior Prešov, ktorí odohrajú priateľský charitatívny zápas z ktorého výťažok poputuje pre Detské onkologické oddelenie v Košiciach a hračky, samozrejme, do prešovského detského domova. Robíme to preto, aby sme aj tým najmenším aspoň takto spríjemnili najkrajšie sviatky v roku."
 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.