Považania berú zimné vystužovanie kádra vážne, predstavili ďalšie zvučné meno


By Ján Ivančík - Posted on 24 január 2019

K PROTEF-u sa pridal ďalší juniorský majster sveta, posily sú ešte na ceste.

Po Ľubomírovi Šándorovi avizuje extraligista z Považskej Bystrice pred začiatkom jarnej časti ďalšie vystužovanie kádra. Novou posilou PROTEF-u by sa mal stať ľavoruký obranca Martin Nemčík.

Dobre stavaný bek je primárne hokejistom, keď v aktuálnej sezóne nastupuje za extraligovú Banskú Bystricu. Pre rodáka z Považskej Bystrice ale nie je hokejbal žiadnou novinkou. Je totiž odchovancom Považskej Bystrice, s ktorou sa na istý čas rozišiel pre svoje hokejové pôsobenie v USA a nadnárodnej EBEL. Okrem mestskej ligy, v ktorej pravidelne nastupoval a vo svojej zbierke má aj zlatú medailu je i juniorským reprezentantom. Vo vitríne 26-ročného beka nechýba ani titul majstra sveta z kategórie do osemnásť rokov.

"V pláne máme ešte ďalšie doplnenia kádra. Doposiaľ sme sa zamerali na posilnenie obrany, nakoľko máme v pláne vstúpiť do play-off so štyrmi kompletnými formáciami, a to vrátane štyroch obrán. Naskytli sa nám aj možnosti posilniť útok, tak sme do toho šli," informoval TOPhbl.sk manažér modro-bielych Martin Kolek.

Odchody ale na programe dňa na Považí nie sú. Široký káder má byť pomôckou k ďalšiemu tabuľkovému posunu a vyrovnanejším výkonom.

"Nemáme v pláne púšťať smerom von žiadne mená. Na jarnú časť potrebujeme široký káder a rátame so všetkými hráčmi," dodal považskobystrický manažér, ktorý zároveň dodal, že jediný post, ktorý posily nepotrebuje je ten najdôležitejší - brankársky: "V tomto smere sme spokojní. Máme dvoch vyrovnaných, veľmi kvalitných gólmanov a k nim aj nádejného juniorského reprezentanta. Túto otázku sme preto nepotrebovali zbytočne riešiť."

Ďalšie zvučné meno plánujú Považania odtajniť už čoskoro. Na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti facebook dokonca vyhlásili tipovaciu súťaž, kto bude novou posilou. Jej meno by sa verejnosť mala dozvedieť vo štvrtok 24. 1. 2019 o 20:00.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
10 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.