Portugalsku sa takmer podarilo zvrátiť beznádejný výsledok s Kanadou

By TOPhbl.sk - Posted on 21 jún 2011

Kanaďania si ustrážili najtesnejšiu výhru.

Po prvýkrát sa na turnaji predstavila v druhý hrací deň v záverečnom zápase aj Kanada. Jej súpermi bol tím Portugalska. Úvod patril reprezentantom javorových listov. Svoju hernú prevahu pretavili v úvodný gól na začiatku 6. minúty. Spred brány dorážal pod brvno Ryan. Na strane Portugalska bolo vidieť najmä aktívneho Azeveda. 23 sekúnd pred koncom strelila Kanada gól do šatne, keď Medeirosa obstrelil Lafortune. V záverečných momentoch tretiny sa strhla šarvátka pred bránou Kanady, rozhodcovia tak museli udeľovať prvé tresty. Po prvej tretine viedla Kanada 2:0.

Hneď v prvých sekundách mala Kanada veľkú šancu ale prečíslenie 3 na 1 nevyužila. Na začiatku 18. minúty sa nádherným únikom prezentoval Giustinia a ešte krajším forhendovým blafákom zavesil pod brvno. O necelé dve minúty sa Portugalčania dočkali tiež. V presilovke znižoval Goncalves. V ďalšom priebehu prostrednej časti mali prevahu Kanaďania. Na 4:1 zvyšoval strelou spomedzi kruhov Daoust. Portuglčania hrozili z ojedinelých brejkov. V 27. minúte si s veľkou šancou poradil DiGironimo a o minútu na to chytil aj presilovkovú tutovku po strele Goncalvesa. Skóre sa tak už nemenilo.

V záverečnej tretine si už v 5. sekunde išiel kanadský hráč sadnúť na trestnú lavicu, ale boli to práve Kanaďania ktorí mohli opäť streliť gól. Portugalčanom sa podarilo znížiť v 35. minúte zásluhou Goncalvesa a v 39. minúte na rozdiel gólu upravil Cabral. Portugalčanov to znčne povzbudilo, ale na začiatku 41. minúty Kanada využila presilovku o dvoch hráčov a bolo opäť o dva góly. Presne dve minúty pred koncom Creador ešte raz zápas zdramatizoval, no to bolo zo strany Portugalska všetko. Kanada si svoj najtesnejší náskok ubránila a nepustila svojho súpera ani ku hre bez brankára.

Výsledok zápasu A-kategórie mužov:

Kanada 5:4 (2:0, 2:1, 1:3) Portugalsko
Góly a prihrávky: 6. Ryan (Russo), 15. Lafortune (Fréchette, Morello), 18. Giustini (Wild), 26. Daoust (Frechétte, Labonté), 41. Giustini (Gosse, Stinziani) - 19. Goncalves (Duarte), 35. Goncalves (Azevedo, Duarte), 39. Cabral (Azevedo), 43. Creador (Faria)

Kanada: Di Gironimo (Giffin, Barlow) - Parravano, Piccioni, Goose, O´Keefe, Musto, Wild, Roy, Cerqueira, Lafortune, Hannan, Ryan, Russo, Labonté, Morello, Stinziani, Sparkes, Gilbert, Daniele, Kelly, Giustini, Fréchette, Daoust.

Portugalsko: D. Medeiros (N. Medeiros) - Gomes, Do Couto, Aragao, V. Ferreira, Cabral, Faria, Creador, Cruz, C. Ferreira, Vieira, Pereira, Lima, Azevedo, Duarte, Feijo, Vargas Dias, Da Silva, Goncalves, Alberto.