Po relatívne úspešnej jari prichádza jesenný pád


By joziva - Posted on 23 október 2009

"Budeme sa snažiť udržať v druhej lige a ešte nahrabať nejaké body, no bude to ťažké," povedala pre fhbl.sk opora Red Baueru Miroslav Pavčír.

 

 

Ako každá civilizácia, tak i každý klub zažíva rozkvet i pád. Red Bauer sa momentálne s istotou nachádza v recesívnej fáze vývoja. Po relatívne úspešnej jari prišiel jesenný pád a boje o záchranu. S tak zdecimovaným kádrom sa však nedalo očakávať nič iné. Fhbl.sk Vám prináša interview s oporou "červených" Miroslavom Pavčírom

Posledné meranie síl s Vydrami dopadlo dosť katastrofálne. Nedalo sa tomu zabrániť, alebo tú prehru aspoň skorigovať?

"Iste, zabrániť sa tomu dá vždy. Momentálne sme v situácii, keď nám nič nevychádza, iba sa na nás valia stále nové problémy. Keď nič nevymyslíme v útoku a prepadneme v obrane dva, trikrát posadíme súpera na koňa a je po zápase. Nedá sa povedať ani na jedného hráča, že by sa nesnažil. Akonáhle aj prišlo zlepšenie našej hry a zníženie stavu, súper si znova našiel cestu do našej brány."

Tento ročník sa vám vôbec nedarí. V čom je príčina neúspechu?

"Jednoznačne to je náš najhorší ročník od násho vstupu do farskej hokejbalovej ligy. Jarná časť ešte vobec nebola katastrofálna, ak sa nemýlim, pohybovali sme sa okolo 10. miesta a od vyšších priečok nás delilo iba pár bodov. Zlom nastal po polsezóne keď sme prišli prakticky o polovicu tímu. No nedalo sa stým už nič robiť, keďže sa už nedali dopisovať hráči na súpisku. Prvým odchodom bol odchod nášho brankára Ervina Trpišovského do III. ligy po vzájomnej dohode. Toho sme ale ešte stihli nahradiť. No následne prišiel odchod nášho ťahúňa Tomáša Danišku, ktorý odišiel do Kométy Brno, nasledovli ho Schlentc, Ďurík a Búri, ktorý majú hokejové povinnosti a ďalej Kollárik a Volemtier. Náš kapitán Ivan Gulai si našiel prácu pri ktorej musí byť dosť často v zahraničí a tak nám može chodiť pomáhať na zápasy len sporadicky. Viac ako polovica tímu odišla, čiže sme ostali len akási kostra tímu a vpodstate sme celú jesennú časť odohrávali len 4-5 hráči. To znamená, že už kondične sme sa nemohli porovnávať s vačšinou tímov v II.lige. Sem tam prišli svetlé momenty, napríklad v zápase s Angels keď sme štyria dokázali uhrať prijateľnú prehru 1:2."

 Situácia  v tabuľke nevyzerá ružovo, no zrejme sa tento rok zachránite...

"Zatiaľ sa držime, čo je aj náš tohtoročný cieľ, no liga ešte neskončila a ostáva ešte pár zápasov. Budeme sa snažiť udržať a ešte nahrabať nejaké body, no bude to ťažké."

Nasledujúci zápas bude proti Rebelom. Trúfate si na zisk bodov?

"Najbližší zápas hráme proti Rebelom z Cabaja. Určite sa pokúsime uchmatnúť im nejaké body no budeme musieť o ne dostatočne zabojovať. Ak by sa nám to podarilo bol by som veľmy spokojný, no každý zápas je iný a tak nám len ostáva dúfať, že za tú vytrvalosť a bojovnosť v jesennej časti prídu aj prvé body."

 

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

Videl som Red Bauer hrať v tejto sezóne. Boli 4ja a musím veľmi nesúhlasiť s jednou vetou, ktorú tu p. Pavčí spomenul.

"Nedá sa povedať ani na jedného hráča, že by sa nesnažil." Tak toto je absolútne klamstvo. Ani jeden z hráčov nehral bojovne. Všetci zapínali iba vtedy keď dostali loptičku na hokejku aj to len na pol plynu. Do zápasu išli už s tým, že ho prehrajú a to sa potom prejavilo aj na výkone.

Keď som dopozeral ten zápas tak som bol absolútne zhnusený z toho, aký výkon dokážu podať niektorý hráči. Bola to úplna hamba ligy a som rád, že tam našťastie bolo pomenej divákov, lebo keby videli ten katastrofálny výkon, ktorý Bauer predvádzal by už možno na FHBL ani neprišli.

Netvrdím, že sú tam zlý hokejbalisti, ale ich problém je v hlavách a zdá sa mi, že aj v trocha tej lenivosti a bojovnosti. Ani jeden z nich nezabojoval pre toho druhého.

Hold vše. Pôjdem sa pozrieť ešte na jeden zápas a uvidím či sa niečo zmenilo. Ak áno tak sem aj napíšem.

Mato nic proti Tebe.. Ale co sa tyka bojovnosti.. Tebe sa povie ze hrat naplno ked vas pride na zapas 9.. Dobre niekedy nie 9 ale minimalne 6 je vas vzdy.. My hrame celu sezonu s maximalne piatimi hracmi, tak mi tu prosim nerozpravaj o bojovnosti.. Bojovat sa da mozno prvu tretinu, potom dochadzaju sily.. Nemozme si dovolit hadzat sprinty kvoli kazdej stratenej lopticke.. S tak malo hracmi sa to proste neda.. 

Ado ja netvrdím, že máte chodiť po každej loptičke, ale bol som na tom zápase čo ste hrali. Vy ste ale nebojovali vôbec. Beriem, že ste mali slabého brankára, ale aj tak. Nechcem Vás nijako zhadzovať ani nič také, proste len tvrdím to ako som to videl. Aj nás došlo na zápas veľa krát 5 aj 4 ja dokonca aj bez brankára, ale nikdy sme sa nevzdali a nedovolili súperovi strielať gól za gólom. 

nás v škole učili, že v množnom čísle sa na konci prídavného mena píše vždy mäkké í a slovo hanba sa píše s N a nie s M :)))

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
7 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.