Poľsko chce začať s výchovou hokejovej mládeže po vzore NHL - hokejbalom


By Ján Ivančík - Posted on 11 február 2011

Na svetovom šampionáte v Bratislave sa predstaví aj Poľsko. To plánuje veľkú hokejbalovú revolúciu.

Dňa 8.2.2011 sa konalo v Krakowe stretnutie generálneho riaditeľa MS 2011 v hokejbale s predstaviteľmi Poľska.

"Poliaci majú veľký záujem zapojiť sa plnohodnotne do svetového diania v hokejbale. Poľsko bude na ich historicky prvom štarte na MS reprezentovať profesionálne hokejové družstvo COMARCH Cracovia, ktoré, mimochodom, vyhralo základnú časť hokejovej najvyššej súťaže poľskej ligy," informoval náš web Jaroslav Melíšek.

Majstrovstvá sveta však nemajú byť jediným poľským úspechom na hokejbalovom poli. Poľsko plánuje zásadnú reformu a chce sa vidieť na všetkých vrcholových podujatiach v Európe.

"Poliaci chcú hneď po skončení majstrovstiev sveta zorganizovať prvé majstrovstvá Poľska. Plánujú účasť svojich mladíkov na svetovom šampionáte v Písku a chcú sa predstaviť aj na Euro Cupe v Plzni. Hokejbal ako taký chcú vybudovať na vzor slávnej NHL (National hockey league, pozn.autora), ktorá má hokejbal ako prvý krok k výchove špičkových hokejistov," povedal riaditeľ šampionátu v Bratislave

Plány sú jedna vec, tou druhou je realita. Ako sa dá z takmer ničoho vyskočiť až na vrch?

"SHbÚ bude nápomocná pri rozvoji hokejbalu v Poľsku. Najväčší potenciál sa nachádza práve na juhu krajiny, blízko hraníc so Slovenskom a Českom, najsilnejšími krajinami v tomto športe Európe," doložil Melíšek.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.8 (5 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.