Play-off v OHL: Častkov sa takmer nechal zaskočiť

By Peter Perička - Posted on 23 január 2014

V nedeľu 19. januára odštartovalo prvé kolo štvrťfinále ligy OHL v Lopašove.

Prekvapenie sa nekonalo favoriti zvíťazili, avšak na play-off padlo až neobvykle veľa gólov.

Vieska ako obhajca titulu bola favoritom v zápase s Monou, vynikajúci súboj vysokej úrovne sa odohrával od úvodného buly až po záverečný hvizd. Vieska doviedla tento stret do víťazného konca napriek snahe Mony eliminovať prvý útok, ktorý hrozil vždy, aj keď mal len malý priestor na kombináciu a zakončenie.

1. štvrťfinále
Natabak Vieska 10 : 7 Mona Radošovce
Góly: Rampáček M. 4x, Drgoň R. 3x, Kolínek J. 2x, Kudláč P. - Smetana R. 4x, Zelenka R., Mihálik M., Polák S

Oreské malo výborný vstup do zápasu, keď v úvode viedlo nad Chropovom 5:0 , ten si vypracoval niekoľko sľubných šancí, ktoré nepretavil v želané góly, ktorými by dostihol gólové manko. Oreské si udržiavalo počas celého zápasu gólový odstup a nakoniec zvíťazilo dvojciferne.

2. štvrťfinále
HbK Oreské 16:10 Chropov
Góly: Kralovič O. 5x, Hrbatý L. 3x, Hrbatý A. 3x, Štefka J. 2x, Kralovič L., Korčák R.,
Vanek E. - Božek P. 4x, Vanek F. 2x, Orth O. 2x, Špček P., Vávra V.

Častkov vyrukoval na Ravens známou kombinačnou hrou, po dvoch tretinách bolo skóre 4:1 v prospech Častkova, ktorý v tretej tretine poľavil z aktivity, čo sa im skoro vypomstilo. Ravens strelil kontaktný gól a začali sa diať veci. Z jasného zápasu bola nakoniec dráma ako hrom, keď si Ravens s pribúdajúcimi minútami vytváral tlak pred bránkou súpera, stiahol náskok Častkova na jediný gól a dráma bola na svete. Častkov je nakoniec rád, že vyhral nad jasným outsiderom rozdielom gólu.

3. štrvťfinále
HK Častkov 5:4 Ravens Lopašov
Góly: Zdravecký E. 2x, Miča J., Illiť M., Štefek J. - Perička T. 2x, Vančík P., Bilovský V.

Barca vysoko zvíťazila a  nedala šancu Koválovcu, aj keď  ten sa ujal vedenia v súboji 0:2, z čoho bol favorit mierne vykoľajený, ale ešte v prvom dejstve otočil skóre a pomaly sa dostával do tempa, ktoré bolo známe pre jeho súperov v základnej časti. Koválovec už nedokázal ďalej odolávať útokom súpera, ktorý mu nasúkal 17 gólov.

4. štrvťfinále
Barca Lopašov 17:7 HbK Koválovec
Góly: Galbavý P. 3x, Vašíček P. 3x, Kralovič R. 2x, Valúch R. 2x, Macháček V. 2x, Šimek R. 2x, Formánek P. 2x, Praskač S. - Mokrohajský M. 2x, Regásek S. 2x, Hertl P. 2x, Kalka M.