Piešťanské ihrisko je v novom šate


By Ján Ivančík - Posted on 16 január 2018

Piešťany majú ihrisko ako vymenené. Zmenili sa mantinely, pribudla aj umelá plocha.

Z vynoveného ihriska a zo značne zlepšeného prostredia pre hru sa môžu tešiť nadšenci hokejbalu v Piešťanoch. Po rokoch chátrania totiž miestne ihrisko prešlo podstatnou rekonštrukciou.

Takmer zdraviu škodlivé bolo hranie na pomaly chátrajúcom a posprejovanom piešťanskom hokejbalovom stánku. Našli sa však dobrovoľníci, ktorí si získali priazeň a podporu od mesta a situácia je dnes úplne odlišná."Mesto Piešťany sa snaží podporovať všetky druhy športov vo svojom meste. Jednou takou investíciou bola aj čiastočná obnova hokejbalového ihriska. Prvotným podnetom bola výmena mantinelov na zimnom štadióne v Piešťanoch a účel ďalšieho využitia pôvodných mantinelov,“ informovala TOPhbl.sk hovorkyňa mesta Piešťany Eva Bereczová.

Mantinely, ktoré pôvodne slúžili na zimnom štadióne sa tak presunuli do vonkajšieho prostredia a slúžiť budú hokejbalistom. Pribudol k nim aj nový povrch.

„Výmenu mantinelov na hokejbalovom ihrisku zabezpečovali hráči oddielov hokejbalovej ligy v Piešťanoch, nový povrch hradilo Mesto Piešťany. Dodávateľom hracej plochy bola spoločnosť Monstrol,“ hovorí o ďalších zmenách Bereczová.

Široká verejnosť teda získala vynovený stánok, ktorý bude malým i veľkým hokejbalistom k dispozícii bez spoplatnenia. Vlastníkom ihriska zostáva mesto Piešťany.

Samospráva pritom nezabudla ani na prevenciu proti vandalom, nakoľko sa už ukázalo, že hokejbalové ihrisko môže byť „vďačným“ cieľom samozvaných pseudoumeleckých pokusov.

„Ihrisko nepretržite monitoruje Mestská polícia v Piešťanoch pomocou zabezpečovacieho kamerového systému,“ dodáva Eva Bereczová.

Foto: www.pnky.sk, odkazprestarostu.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
13 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.