PHbL: Titul opäť v rukách tímu mimo Prešova

By Ján Ivančík - Posted on 06 august 2020

V Prešove je dobojované. Finále opäť ovládlo mužstvo mimo sídla krajskej ligy.

V nedávno skončenej, historicky najdlhšej sezóne (COVID-19) 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy, diváci spoznali meno nového majstra a po tretíkrát v rade sa nielen pohár pre víťaza, ale putovný pohár sťahujú mimo mesto Prešov, tentokrát do Trebišova k tamojším Senatorom.

Výsledok rozhodujúceho finále ligy v Prešove:

HBK SENATORS Trebišov - HOKEJBAL Prešov o.z.   4:3  (1:1, 2:1, 1:1)
Konečný stav série: 3:2

Finálová séria priniesla výborné a hlavne vzácne vyrovnané i do posledných chvíľ napínavé súboje, ktoré sa divákom museli jednoznačne páčiť. Dôkazom toho je aj vytvorenie nového diváckeho rekordu ligy (217 divákov).

V poslednom, rozhodujúcom, zápase mali výsledkovo počas celého zápasu navrch hráči Trebišova, keď viedli 1:0, 3:1 a ešte necelé štyri minúty pred koncom aj 3:2, keď prišlo vyrovnanie a diváci sa tešili na „čerešničku na torte“ v podobe predĺženia. Proti bola šťastena, či umenie, keď nahodená loptička od polovice ihriska trafila hokejku Jakuba Havrilčáka a tá zapadla presne do pravého horného rohu nešťastného brankára Maruščáka. Pri záverečnej hre bez brankára sa už Prešovu aj napriek tlaku nepodarilo vyrovnať, a tak so záverečným zvukom klaksónu mohla prepuknúť eufória nového majstra 3b PHbL pre súťažný ročník 2019/2020 vo farbách HBK SENATORS Trebišov.