Petra Jurčová stíha sledovať brata, aj strielať góly za národný tím


By Michal Runák - Posted on 08 jún 2013

"Góly zo skupiny by som vymenila za tie, ktoré by nám priniesli zlato," hovorí Petra Jurčová.

Slovenské hokejbalistky zatiaľ šampionátom prechádzajú ako nôž cez maslo. Neinkasovali ešte ani jediný gól, zatiaľ panuje v našom tíme veľká spokojnosť.

"Zatiaľ nemáme žiadny problém, s každým súperom si robíme čo chceme. No prijala by som, keby sme mali ťažšeho súpera v skupine, pretože teraz príde zápas o všetko a tam už sú súperky na rovnakej úrovni, ako sme my. V duhej skupine mali napríklad naše semifinálové súperky aspoň Kanadu. Síce s ňou prehrali 6:0, ale aspoň majú v nohách jeden ťažký zápas. My sme doteraz naše odohrané zápasy brali viac menej ako tréning. Ak by sme teraz v semifinále neuspeli, boli by nám tieto vysoké výsledky absolútne na nič," triafa klinec po hlavičke útočníčka Petra Jurčová.

Pravdou je, že reprezentácie Česka i Kanady majú za sebou vzájomný zápas v skupine a oba výbery si tak mohlo odpozerať systém hry, či hráčky, na ktoré si v prípadnom druhom zápase majú dať pozor. No najmä jeden druhého preverili po taktickej i hernej stránke, čo našim dievčatám chýba.

"Je to určite nevýhoda. Prejavuje sa to aj na tom, že hráme na štyri päťky, jeden útok je na ploche minútu až dve a tým pádom sa dostaneme na plochu štyrikrát za tretinu. Keby sme hrali s ťažšími súpermi, museli by sme striedať častejšie, tempo by bolo oveľa rýchlejšie. Takže je dobre, že si všetky dievčatá zahrajú a nemôže žiadna z nich nič povedať, no na druhej strane, zajtra nás čaká niečo úplne iné, tempo hry sa nebude dať porovnať s tým, čo sme hrali doteraz," myslí si Jurčová.

Slovenky zatiaľ na šampionáte dominujú, rovnako ako Kanaďanky pred dvoma rokmi v Bratislave. Ani reprezentantky javorových listov vtedy nedostali gól, ten prišiel až vo finále práve od našich dievčat. Táto situácia teraz potencionále "hrozí" nám.  

"Netreba sa báť, ale rešpekt mať musíme. Ak sa človek bojí, robí viacej chýb, ako keď vie oceniť kvalitu súperiek. Semifinále proti Češkám bude o tom, kto z koho. Verím samozrejme v naše víťazstvo."

Petra okrem prvého zápasu v skupine skórovala v každom zápase. Ako je známe, jej brat Tomáš je veľým ekvilibristom a hráčom s výbornou palicovou technikou a pri zakončeniach jeho sestry sme videli rovnakú snahu o pobavenie divákov.

"Každý gól samozrejme poteší. Ale vymenila by som ich za góly v dôležitých zápasoch, ktoré nás čakajú a ktoré by nám priniesli zlaté medaily. Čo sa týka tých zakončení, Tomáš sa ma snažil niečo naučiť, ale povedal, že som beznádejný prípad, ale bez korčúl to zrejme ide ľahšie," opísala s úsmevom tréningové jednotky s bratom jeho sestra.

Tomáš v týchto dňoch vybojoval so svojim tímom Grand Rapids Griffins finále o Calderov pohár. Jeho víťazný gól videla aj Petra a stihla bratovi poblahoželať.

"Paradoxne sme teraz v kontakte viac, ako keď som doma. Nachádzame sa skoro v rovnakom časovom pásme, takže pochopiteľne je toho času na komunikáciu oveľa viac," povedala na záver najproduktívnejšia hráčka našej ženskej hokejovej ligy v tejto sezńe.

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 9 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.