Paulík sa ocitol v inom svete. Herne i v bežnom živote


By Ján Ivančík - Posted on 25 september 2014

"Technicky liga veľkú úroveň nemá, ale po kondičnej stránke sú hráči veľmi dobre pripravení,“ povedal pre TOPhbl.sk o svojich prvých dojmoch zo Švajčiarska Mário Paulík.

Pred začiatkom sezóny sme informovali o prestupe talentovaného Mária Paulíka do Švajčiarska. Dnes už má juniorský majster sveta do 20 rokov za sebou aj úvodný duel v drese Sierre Lions.

Po úvodnom zápase nemožno veľa hodnotiť, predsa len, je to iba jedno stretnutia. Väčšina hráčov tu nie je veľmi technicky zdatných, na malom švajčiarskom ihrisku sa to ale stratí. Stačí, keď niekto s vami stále behá a už vám znepríjemňuje život. Technicky liga veľkú úroveň nemá, ale po kondičnej stránke sú hráči veľmi dobre pripravení,“ povedal pre TOPhbl.sk o svojich prvých dojmoch zo Švajčiarska Paulík.

Do nového kolektívu zapadol bývalý hráč Nových Zámkov bez väčších problémov a život vo vyspelom Švajčiarsku mu vraj zatiaľ komplikuje iba jazyk.

„Moji spoluhráči sú super. Od prvého až do posledného si s každým dobre rozumiem, aj keď je tu nejaká jazyková bariéra. Vždy sa však nejako pochopíme,“ hovorí mladý hokejbalista.

Paulík si okrem nových životných podmienok musí zvykať aj na nový herný štýl. Prednosti, ktoré zdobili jeho hru doma sa v zahraničí naplno uplatniť nedajú.

„Som tu štyri týždne a pomaličky si zvykám na miestne pomery. Aklimatizácia na herný systém je pre mňa o niečo náročnejšia, pretože na Slovensku som využíval hlavne svoju rýchlosť na veľkom ihrisku. Tu ju až tak nevyužijem. Navyše sa človek po strate loptičky nemôže zaváhať ani na sekundu. Inak je z toho na osemdesiat percent prečíslenie. Toto rozhoduje zápasy a samozrejme aj presilové hry. Hrá sa tu systémom štyria na štyroch a bez ofsajdov. Čiže každá presilovka štyroch na troch je veľké nebezpečenstvo. Hlavné, na čo si tu potrpia je kondícia a to je pochopiteľné,“ objasňuje miestne pomery mládežnícky reprezentant Slovenska.

V novom prostredí sa mladý Slovák pomaly zabýval. Hornatá krajina sa mu pozdáva.

Švajčiarsko je krásna krajina, teda aspoň miesta pri Sierre, ktoré som stihol popozerať Sú tu krásne hory i jazerá. Ľudia sú veľmi priateľskí a milí. Je to úplne iný život a ja ho hodnotím na jednotku. Zmýšľanie ľudí je neporovnateľné od Slovenska. Či už ide o bežný život alebo o šport,“ vraví Paulík.

Po stránke životnej úrovne je teda talentovaný legionár zatiaľ spokojný. Verí, že sa mu bude dariť aj herne.

Táto krajina už splnila moje očakávania ohľadom bežného života. Čo sa týka hry, tak to uvidíme až neskôr, ako ďaleko sa prebojujeme. Dúfam, že skončíme čo najvyššie. Kabína je ale tiež podľa mojich predstáv. Je tu mnoho mladých chlapcov a užívame si mnoho zábavy,“ dodal na záver Paulík.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.