Pardubice sfúkli Martin, Superpohár s dvomi českými víťazstvami

By TOPhbl.sk - Posted on 22 október 2016

Superpohár bol tentoraz v réžií českých mužstiev. Po troch rokoch je dominancia Slovenska na Superpohári prelomená.

Pardubice sa ujali vedenia v presilovej hre už v tretej minúte, na čo ešte Martin relatívne rýchlo odpovedal v 9. min z hokejky Tomku. O dve minúty neskôr však boli už opäť vo vedení Česi gólmi Förstla a Kostinu. Svoj náskok v druhej tretíne Česi ešte vylepšili tromi gólmi, na ktoré už Marti neodpovedal vôbec. V záverečnej tretine domáci umne kontrolovali priebeh hry a ešte pridali gól v 41. min Březinom, čím zaklincovali jasné víťazstvo 7:1 a tešili sa z víťazstva v Superpohári.

Výsledok Česko-Slovenského Superpohára:

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 7:1 (3:1, 3:0, 1:0) ŠKB Imperial Vitamins Martin

Góly a asistencie: 3. Bílý, 11. Förstl (Kubeš), 11. Kosina (Březina), 18. Česák (Kasal), 20. Filip (Březina), 21. Urbanec, 41. Březina (Vlasák) – 9. Tomka (Hřivnáč, Holbus).

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice: Chmelík (Smekal) – Vlasák, Kosina, Filip, Krejčí, Mokříž, Novotný, Ryba, Mašík – Urbanec, Bílý (C), Förstl, Česák, Kubeš, Březina, Skřivánek, Urban, Kasal, Merta, Staněk, Kunc.

ŠKB Imperial Vitamins Martin: Heczko – Fodrek, Zluky, Javorka, Holbus, Fedor, Říman, Turoň, Lang – Kollár (C), Bielený, Wagner, Tomka, Hrivnák, Žulko, Ruttkay, Hazucha, Tomečko, Drábik.

Masters Česká republika 6:5 sn(2:1, 2:0, 1:4 – 1:0) Old Boys Slovakia

Góly a asistencie: 5. Dobrý (Švancar, Lucák), 8. Tlustý (Menc), 18. Komůrka, 28. Švancar (Böhm), 44. Švancar (Böhm, Dobrý), rozh. náj. Švancar – 10. Roháčik (Leszko), 31. Rehák (Stanko), 39. Kochan (Slavoj Vojčík), 40. Stanko (Zemeš, Rehák), 42. Roháčik (Miko).

Masters Česká republika: Menc – Bohm, Menc, Lucák, Michetschlager, Vodrážka, Jílek – Šmíd, Komůrka, Raška, Bukač, Lipert, Bizoň, Švancar, Dobrý, Tlustý, Hubáček, Kubík, Komanec, Kůrka.

Old Boys Slovakia: Petrovič (23. Komenda) – Turek, Rehák, Miko, Pribela, Hránek, S. Vojčík, R. Vojčík, Roháčik, Somorovský – Stanko, Kochan, Zemeš, Polák, Komínek, Leszko, Klucsik, Bajtala, Krajsa, Štefanka, Kováč, Chmelík, Lipár.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)