Púš: Každý úspech poteší, zvlášť vo vyrovnanej lige


By Ján Ivančík - Posted on 13 apríl 2010

"Bol to prvý zápas a ja som nevedel, čo presne mám od premiéry očakávať. Musel som si zvykať na iný typ výstroje i zmenu povrchu," opísal svoj návrat z ľadu na hokejbalový betón Peter Púš.

Nitrianska hokejbalová liga si odkrútila svoje prvé kolo a už v ňom naznačila, že pôjde o kvalitnú šúťaž. Kluby sa na nový ročník poctivo pripravili a na ich súpiskách sa neraz ocitli aj známe mená zo slovenského ľadového hokeja. Medzi jedných z najväčších favoritov bez pochýb patrí aj mužstvo Top Real 96 Nitra. Svätyňu tohto klubu bude v rozbiehajúcom sa ročníku hájiť talentovaný brankár Peter Púš. Ten v súčasnosti oblieka hokejový dres prvoligovej Senice, no zakúsil už aj príchuť extraligového hokeja. V našej najvyššej hokejovej súťaži dopomohol Nitre viacerými skvelými výkonmi. Šikovnému mladíkovi sa teraz naskytla príležitosť zahrať si aj kvalitný hokejbal.

"Bol to prvý zápas a nevedel som čo presne mám od tejto premiéry očakávať," povedal v rozhovore pre fhbl.sk Peter Púš a pokračoval: "Musel som si zvyknúť na inú výstroj a prechod z ľadu na tvrdý povrch. Čo sa týka zápasu, bol to dosť vyrovnaný duel a som rád, že sa nám ho podarilo dotiahnúť do víťazného konca."

Napriek náhlej zmene z ľadu na betón to pre Púša nebola hokejbalová premiéra. Počas svojej hokejovej kariéry si neraz zahral aj vo FHbL. Tam začínal vo farbách Adleru Nitra a neskôr prestúpil do mužstva Sv.Gorazd. Možno i nové pomery v ňom ho presvedčili hrať iba novovzniknutú ligu.

"Nhbl sa ešte len rozbieha ale myslím si, že postupom času to bude veľmi kvalitná liga. V porovnaní s Fhbl, kde sa hrá systém 3+1, sa v nitrianskej lige hrá systém 5+1 a ihrisko je pomerne väčšie ako na fare. Výsledkom je aj to, že sa chalani viacej nabehajú a taktiež sa hrá na 'postavenia mimo hry' i na 'zakázané uvoľnenia'. Podľa môjho názoru je to tiež prínosom," vyslovil sa brankár Top Realu.

Ochraňovať svätyňu favorita

Top Real mnohí favorizujú na zisk titulu. Za najväčšieho šampióna ho pokladajú dokonca aj organizátori. Niet sa čomu čudovať. 96 Nitra totiž disponuje skutočne silným kádrom a nitrianskemu hokejbalu bude mať čo povedať.

"Či sme favorizovaní alebo nie, ideme do každého zápasu s úmyslom vyhrať. Máme kvalitný tím a taktiež dobrý kolektív. Jednoznačne chceme bojovať o najvyššie priečky," zneli slová brankára Petra Púša.

Peter Púš nemá v posledných rokoch najväčšie šťastie na výber mužstva. Na svojich posledných zastávkach nezažil žiadny väčší kolektívny úspech. Počas jeho pôsobenia v extralige sa Nitranom veľmi nedarilo, podobne dopadol aj Gorazd vo FHbL. Zrejme je čas na zmenu. Top Real si chce ísť po svoj úspech.

"Je to tak, každý úspech poteší. Obzvlášť keď ide o takto vyrovnanú ligu," zakončil rozhovor pre náš web nádejný brankár.

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
10 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.