OHL: Titul v rukách Natabak Vieska

By TOPhbl.sk - Posted on 19 marec 2012

V OHL je už známa trojica medailistov, titul opäť v rukách Viesky.

V sobotu 10.3. a nedeľu 11.3.bolo sa odohralo finále medzi Chropovom a Vieskou, ako aj zápas o tretie miesto Oreské verzus Barca. Z finálového zápasu víťazne vyšla Natabak Vieska a po dvoch rokoch sa vracia titul práve do ich rúk. Tretie miesto nakoniec uhájilo Oreské.

Finále - 1zápas sobota 10.3. - 15:30

Hbk Chropov 9 : 12 Natabak Vieska

Božek P. 3x, Orth P. 3x, Černek D. 2x, Bolebruch P. - Patinka M. 5x, Volek M. 3x, Volek R. 2x, Kolínek J., Kudláč P.

V sobotu sa hral zaujímavý duel so zvratom v tretej tretine.Vieska nastúpila na duel bez najväčšej opory tímu Rampáčka. Skóre zápasu otváral Božek 2 zásahmi, Chropov viedol už 4:1 po góloch Černeka a Ortha, ale Vieska v závere tretiny dvomi presilovkami znížila Volekom M. a Kudláčom na 4:3. Do druhej časti hry opäť Chropov zvyšoval náskok Božekom v 2 min. Ďalšie postupne pridávali Orth P., znova dobre hrajúci Božek a Černek. V závere znižoval v presilovej hre na 8:4 Kolínek, v tejto chvíli nik nebol na pochybách o víťastve Chropova. V tretej tretine sa však diali veci. V 2a 3 min. tretej tretiny najprv gólom Voleka R. a Patinku Vieska znížila na rozdiel 2 golov ,čo ich povzbudilo a vyrovnanie tak zrazu nebolo vzdialené ako to vyzeralo po druhej časti. Bolebruch znova posunul v presilovke Chropov bližšie k víťazstvu,ale po tvrdej strele Volek R. nedal šancu v bráne domácich Drúžekovi. v týchto chvílach Vieska cítila šancu na úspech hrala pozične velmi dobre,umne vyraďovala z hry najväčšiu hrozbu pre nich dobre technicky hrajúceho Petra Bolebrucha, po góloch Voleka M.a Patinku sa im podarilo vyrovnať na 9:9. Prvý útok Viesky nedal dýchať Chropovu, čo potvrdil aj gólovo. Zodpovednosť na svoje plecia v závere zobral Michal Patinka a tromi gólmi priklonil víťazstvo ako aj dokonalý obrat na stranu Viesky.

Chropov :Drúžek L.,- Remešic M., Orth P., Špaček P., Vávra V.- Bolebruch P., Božek P., Orth O., Černek P., Zaňát R., Stúpal A.,Polák S.

Vieska: Otépka R.- Drgoň M., Kudláč P.,Bubák M., Mikula Jozef,Volek R., Volek M., Flajžík M.,- Dbrovodský R.,Mikula Juraj ,Patinka M.,Kolínek J.,Flajžík J.,Fila J.

Finále - 2zápas nedeľa 11.3. - 10:00

Natabak Vieska 8 : 6 HbK Chropov
Patinka M. 5x, Volek M. 3x - Orth P. 2x, Orth O., Remešic M., Černek D., Božek P.

V nedeľu do druhého finálového zápasu Vieska nastúpila opäť bez Rampáčka, ale i Chropov bez Bolebrucha, ktorý pre trest v tomto zápase nemohol nastúpiť, čo napovedalo v menšiu výhodu pre Viesku. Ale opak bol prevdou. V 2min. sa Chropov ujal vedenia po strele Ortha P., v 4 min. vyrovnával Volek M. nerozhodný stav vydržal až do konca tretiny kedy v presilovke skóroval Černek a v samom závere zvyšoval na 1:3 Orth P. Druhá tretina a 2min. chyba brankára Otépku v rozohrávke a bolo 1:4, ale opäť sa prejavil prvý útok Viesky v obrane Volek M. -Volek R. , útok Patinka M.-Kolínek J. ,ktorým sa mimoriadne darilo, naštartovali gólový kolotoč Viesky a tromi gólmi postupne vyrovnali. Chropov sa len tak ľahko nechcel vzdať. V 32 min. v tretej tretiny zvyšoval na 4:5 Remešic a v 5min. Božek , ale k slovu sa znova dostal prvý útok Viesky, ktorý v zápätí vyrovnal na 6:6, a fantastickou hrou v závere aj otočil skóre v prospech Viesky, pozoruhodné je, že všetky góly dali dvaja hráči Michal Patinka a Martin Volek. Vieska spečatila víťazstvo 2:0 na zápasy a stala sa majstrom OHL.

Vieska: Otépka R.- Drgoň M., Kudláč P.,Bubák M., Ivánek P.,Volek R., Volek M., Flajžík M.,-Mikula Juraj ,Patinka M.,Kolínek J.,Fila J. Pobuda Š.

Chropov:Drúžek L.,- Remešic M., Orth P., Špaček P., Vávra V.-, Božek P., Orth O., Černek P., Zaňát R., Stúpal A.,

Zápas o 3.miesto sobota 10.3. - 14:00

Hbk Oreské 7 : 5 Barca Lopašov

Zeman F. 2x, Kralovič L., Štepanovský M., Hrbatý L., Kralovič O., Haraksim J.- Kralovič R. 2x, Šimek R., Perička P. ml., Praskač S.