OHL: Barca sa vydretými bodmi udomácňuje na čele tabuľky

By TOPhbl.sk - Posted on 11 január 2013

V OHL pokračujú ligové boje ako v azda jedinej zo slovenských súťaží.

Sobota 5.1.2012

V stretnutí Oreského proti Vieske mali "hostia" zápas pevne v rukách až do záveru 3-tej tretiny, kde došlo k množstvu vylúčení Viesky. Oreské ich využilo na skorigovanie výsledku. Colorado sa trápilo v zápase s Mustangom, keď stav po dvoch tretinách bol  nerozhodný 5:5 ,ale v záverečnej tretine predsalen priklonilo víťazstvo na svoju stranu. Častkov vyrukoval na Barcu nepríjemným presingom a rýchlou hrou, v ktorej odskočil na rozdiel troch gólov, všetko vyzeralo na úspech Častkova, Barca sa nevedela dostať do zápasu a väčšina útočných akcií končila na dobe chytajúcom brankárovi Dekánym. Glová prestrelka v poslednej tretine napokon Barci  priniesla aspoň remízu v riadnom hracom čase a rozhodovalo sa až v samostných nájazdoch. Koválovec prekvapil v poslednom dueli. S Monou držal krok, snaženie o prvé body sa napokon nepodarilo, Mona potvrdila rolu favorita a zvíťazila v náročnom meraní síl.

12. kolo OHL
 HbK Oreské  6 : 7    Natabak Vieska
 Kralovič O. 2x, Korčák R. 2x, Zeman F., Vanek E. =
 Bubák M. 2x, Volek R., Drgoň R., Volek M., Kudláč P., Kolínek J.
 Mustangs radošovce 8 : 11   Colorado
 Mihálik M. 5x, Mikúš A. 2x, Tyrschel M. =
 Božek P. 3x, Špaček P. 2x, Komorník M. 2x, Stúpal A. 2x, Vávra V., Zaňát R.
 Barca Lopašov 9 : 8sn     HK častkov

Baránek M. 4x, Macháček V., Šimek R., Valúch R., Vašíček T. =
 Konečný L. 3x, Miča J., Zdravecký E., Vančík P., Illiť M., Štefek J.
 Rozhodujúci samostatný nájazd premenil macháček V.

HbK Koválovec 3 : 6   Mona Radošovce
 Regásek S. 2x, Švec L. = Madák O. 2x, Ivánek J., Polák L., Irša V., Krutý K.

voľno: Ravens

Nedeľa 6.1

Mona však už nepotvrdila rolu favorita v zápase s Ravens. Ten prekvapil dôslednou hrou, ujal sa vedenia, ktoré už do konca zápasu nepustil z rúk, a pripisuje si dôležité body. Častkov sa zodpovedne pripravil na Koválovec a v zápase súperovi veľa nedovolil i zvíťazil. Šláger kola medzi Coloradom a Barcou sa hral na ťažkom teréne a za hustého sneženia. Celý boj bol vyrovnaný ako sa na šláger kola patrí, Barca o víťazstve rozhodla až v záverečnej tretine, kedy sa za stavu 7:7 obaja snažili o strhnutie víťazstva na svoju stranu. Lepšie sa to podarilo Barci, keď v druhej polovici posledného dejstva  odskočila o dva góly. V závere zápasu Colorado odvolalo brankára a podarilo sa im aj znížiť, ale Barca napokon 10 gól dala do prázdnej bránky súpera. Vieska vz. Mustangs odložené pre nespôsobilé ihrisko.