O korunu kráľa regionálnych líg sa pobije dvanásťčlenná elita z celej republiky


By TOPhbl.sk - Posted on 28 december 2015

Víkend hokejbalových šampiónov bude mať v roku 2016 doposiaľ najvyššiu kvantitu a zrejme i kvalitu.

Ako je známe, v dňoch 30. a 31. januára 2016 sa v gajarskej Aréne 71 zíde regionálna elita z celého Slovenska. Čaká nás totiž už štvrté pokračovanie prestížneho Víkendu hokejbalových šampiónov.

Vlaňajšia desaťčlenná štartovacia súpiska sa v štvrtom pokračovaní rozšírila na dvanásť mužstiev. Zástupcu nájdeme naozaj z každého kúta Slovenska od západu až po východ.

"Záujem mužstiev nás veľmi teší a zároveň zaväzuje. Chceme pripraviť ešte o čosi lepší turnaj ako to bolo vlani. Zoznam účastníkov napovedá, že nás čaká víkend plný kvalitného hokejbalu a pre všetkých návštevníkov sa budeme snažiť pripraviť čo najlepšie športové i technické podmienky," vraví jeden zo spoluorganizátorov Ján Ivančík.

Na koho sa teda môžeme na záver januára v Gajaroch tešiť? Okrem už známych účastníkov (Farma Petržalka, Indiáni Skalica, Funky Monkeys, Dandy Group, Bukovinka Zvolen, Havana Team, HBC PALUTO Luky Sport Prešov, ŠK 3M Modrý Kameň, Benalex Team Sharks, HBK Zone Code Vranov nad Topľou) pribudli do tuctu prihlásených mužstiev vicemajstri zo ZHbL a vrábeľskej ligy. Štartová čiara sa teda rozšírila o HBC Iepurii Devínska Nová Ves a o Fans Nitra.

S dvanástimi mužstvami sa mierne zmení i herný model. Hrací čas zostáva nezmenený a to 2x12 min čistý čas. Namiesto dvoch skupín však budú tímy rozdelené do štyroch trojčlenných základných skupín, z ktorých si víťaz vybojuje priamu miestenku do štvrťfinále. Zvyšné mužstvá sa krížovým spôsobom pobijú o zostávajúce štyri miestenky do play-off. Nasledovať bude klasický "pavúk" vyraďovacej časti. Rozlosovanie turnaja bude známe v priebehu tohto týždňa.

Silní partneri

Kvalitné podujatie ale nemožno zorganizovať bez podpory silných partnerov. O tom už organizátori Víkendu šampiónov dávno vedia.

„Každý rok sa snažíme turnaj vylepšovať a posúvať kvalitu nahor. Pripomienky na zlepšenie od tímov z minulých ročníkov vždy zhodnocujeme, aby sme ďalší ročník posunuli kvalitu opäť o čosi vyššie. Osvedčilo sa nám oceňovanie najlepších hráčov po každom zápase, v ktorom by sme v spolupráci so SHbÚ chceli pokračovať aj tento rok. Pre víťazov budú pripravené trofeje od tretieho miesta až po prvé, rovnako i medaily a tento rok pribudnú aj diplomy pre všetkých účastníkov. Veľmi dobrý ohlas mali tričká pre víťaza, ktoré nebudú chýbať ani v štvrtom ročníku turnaja. Celé podujatie bude opäť štatisticky kryté tak, že po každom vsietenom góle bude údaj okamžite na TOPhbl.sk Štatistiky tak budú prehľadné, neustále aktualizované a veľmi podrobné. Chýbať nebudú ani priebežne nahadzované fotografie a videá z každého stretnutia. Pracujeme ešte na technickom riešení, vďaka ktorému by boli štatistiky z turnaja premietané priamo v hale, resp. v reštaurácii počas všetkých zápasov,“ informuje Ivančík.

To ale zďaleka nie je všetko. „Vďaka spolupráci so spoločnosťou Kangen bude pre účastníkov zabezpečený pitný režim, o ktorý sa už nebudú musieť starať. Ocenenia pre najlepších hráčov zintenzívnia vecné ceny od partnerov, spoločností Bison Sportswear a Fany Sport. Pripravená je opäť aj súťaž o kráľa nájazdov, ktorej víťaz bude ocenený zaujímavou vecnou cenou. Počas víkendu máme pripravené i milé prekvapenie pre všetkých účastníkov. Tento rok chceme zimný turnaj spestriť ešte jedným nevšedným spôsobom, a to možnosťou prihlásenia jedného účastníka z každého tímu na sobotňajší turnaj v hre na konzole Xbox,“ dopĺňa spoluorganizátor podujatia.

Plagát a video-pozvánka na turnaj sú už vo finálnom procese výroby a čoskoro by mali byť známe aj tie. Okrem hlavného mediálneho partnera vo forme TOPhbl.sk však bude mať turnaj aj ďalších silných mediálnych partnerov.

„Okrem regionálnych médií a pozývania divákov na turnaj prostredníctvom obecných rozhlasov v okolitých obciach bude turnaj promovaný aj na partnerskom webe HOKEJ.sk a aj v Rádiu Šport. Tento rok by sme ale chceli urobiť pre pozvanie divákov ešte niečo navyše. Rokujeme preto s významnou osobnosťou, ktorá by prevzala záštitu nad turnajom a rozhodne by bola veľkým lákadlom na Víkend šampiónov,“ dodáva Ivančík.

Pripravené sú aj ďalšie zaujímavosti a podrobnosti v spolupráci s L2 Hockey Gajary Flames a Arénou 71. O nich sa priebežne dozviete počas decembra a januára na TOPhbl.sk.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.