Novinky z Čiech: Pohár má víťaza, Hradec si udržal extraligovú príslušnosť


By Ladislav Kováč - Posted on 01 júl 2016

Prinášame vám pohľad na najzaujímavejšie udalosti u našich západných susedov.

Pardubice vyhrali domáci pohár a majú double

 

V Českých Budejoviciac si hokejbalisti Autoskla Pardubice vybojovali cenné "double". V nedeľňajšom finále Českého pohára v Budvar aréne extraligové Pardubice zdolali druholigové Prachatice. Bronz putoval do prvoligového Jindřichovho Hradca. Hrací čas zápasu na dvojdňovom turnaji bol 2x15 minút (čistý čas). Najužitočnejším hráčom Českého pohára sa stal útočník víťazného tímu Pavel Kubeš. 

 

Semifinále:

 

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - TJ Olymp Jindřichův Hradec 5:4 po sn  (1:3 3:1) 

Góly: Kubeš 2, Vlasák, Filip + rozh.nájazd - Škadra 2, Hunal, Plášil 

 

HBC Hradec Králové 1988 - HBC Prachatice 1:4  (0:1 1:3) 

Góly: Fanderlík - Sedláček, Reindl, Kott, Lang 

 

Finále: 

 

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - HBC Prachatice 3:2  (2:1 1:1) 

Góly: Urbanec, Bilý, Kubeš - Květoň 2 

 

All-stars tím ČP 2016:  J. Janák (J. Hradec) - M. Hunal (J.Hradec),  J. Ježek (H. Králové) - 

J. Bílý (Pardubice),  J. Kotlík (Prachatice),  O. Urbanec (Pardubice) 

 

Hradec Králove sa zachránil v CCM - Extralige

 

Piráti z Hradca si udržali extraligovú príslušnosť, keď na domácej pôde porazili Rondo Teplice rozdielom triedy 5:1 a barážovú sériu vyhrali 2:0. V polovici duelu strelil víťazný gól Hradca v oslabení Jan Bacovský, ktorý k dvom gólom pridal dve asistencie a stal sa hráčom zápasu.

 

HBC Hradec Králové 1988 - HBC Rondo Teplice 5:1  (1:1 2:0 2:0) 

Góly: Bacovský 2, Karásek, Petr, Fišer - Bím 

 

Vo finále padali divácke rekordy

 

Počas finálovej série zaznamenal klub HBC Alpiq Kladno rekordné návštevy sezóny. Za stavu 1:1 sa finále presunulo do stredočeského kraja. Domáce finálové  zápasy si "kladeňáci" presunuli na hlavnú plochu hokejovej arény v Kladne. Pred 710 divákmi mal tretí duel série aj slovenské zastúpenie v podobe arbitra Mareka Kraloviča. O dva dni neskôr padol ďalší rekord náštevnosti ročníka 2015/16, keď na štvrtý finálový boj bolo zvedavých rovných 800 divákov. ČEZ štadión však Alpiqu šťastie nepriniesol, keď v oboch zápasoch podľahol v predĺžení a titul tak putoval do Pardubic. 

 

Prestavba ihriska v Letohrade

 

Víťaz skupiny o udržanie SK Hokejbal Letohrad sa po poslednom domácom stretnutí v sezóne pustil do kompletnej obnovy ihriska. Na hracej ploche sa po trinástich rokoch vymenia mantinely a v klube uvažovali aj o umelom povrchu. Rekonštrukcia by mala trvať do konca júla. 

 

"O možnosti použitia plastu sme sa bavili, ale vzhľadom ku klimatickým podmienkam a umiestneniu ihriska v tesnej blízkosti stromov, ktorých listie a ihličie nás každoročne trápi, sme sa rozhodli pre osvedčený asfalt," vysvetlil na oficialných stránkach SK Letohradu podpredseda klubu Vlastimil Janoušek a dodal. "Rozpočet rekonštrukcie ihriska je vyčíslený na viac než milión korún. Najväčšiu podporu na tuto investíciu sme získali od mesta Letohradu a to vo výške 400 tisíc korún, ďalšími 150 tisícmi prispel Pardubický kraj. Zbytok finančnej čiastky pôjde z úspor klubu."

foto: Iva Janoušková

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.