Novým koučom Švačiarska je Slovák Tibor Kapánek


By joziva - Posted on 17 december 2011

Aj napriek ukončeniu aktívnej kariéry zostáva mnohonásobný slovenský reprezentant Tibor Kapánek spojený so Švajčiarskom.

Úspešný hráč s hokejbalom nekončí ani po oznámení konca aktívnej kariéry. Tridsaťsedemročný Slovák Tibor Kapánek  žije už dlho v Švajčiarsku, kde sa výrazne pričinil o rozvoj hokejbalu.

Asistentmi nového trénera Švajčiarska budú Matthias Häni (Oberwil Rebells) a Reto Ramseier (SHC Aegerten-Biel). Hlavným cieľom nového kormidelníka je dobrá príprava tímu na šampionát, ktorý sa uskutoční v roku 2015 práve vo Švajčiarsku. Informáciu o vymenovaní Kapáneka za reprezentačného trénera priniesol oficiálny web hokejbalu vo Švajčiarsku. Kapánek nahradí vo funkcii Sébastiena Pica a i naďalej sa bude venovať práci s klubom Oberwill Rebells, v štruktúrach ktorého sa udomácnil.

Kapánek odohral v mladosti dve sezóny v druhej najvyššej a následne jeden ročník v najvyššej slovenskej hokejovej lige. V 24-rokoch sa začal venovať hokejbalu s tímom HBC Gbely. V slovenskej lige pôsobil tri roky a následne legionárčil v susednom Česku v drese SK Sudoměřice. Od sezóny 2005/2006 pôsobí talentovaný Slovák v klube Oberwill Rebells, s ktorým získal početné úspechy.

Za Slovensko odohral Kapánek päť svetových šampionátov s bilanciou jedno striebro a tri bronzové medaily. V tejto sezóne zdvihol nad hlavu i trofej pre majstra sveta klubov, po vytúženom triumfe v Česku.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.4 (7 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
17 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.