Nové Zámky: Semifinálové boje priniesli jasné výsledky

By TOPhbl.sk - Posted on 20 máj 2013

V sobotu 11.5. a v nedeľu 12.5. 2013 boli na programe semifinálové zápasy Novozámockej hokejbalovej ligy. V spolupráci s Tomášom Parmom vám prinášame výsledky.

V Prvom sobotňajšom dueli sa stretli Guerillas – Slza. Od prvých sekúnd bolo jasné, že hráči Slzy sa tak ľahko nepoddajú a svojmu súperovi nič zadarmo nedarujú a mužstvo Guerillas nebude mať ľahkú úlohu, nakoľko boli to práve hráči Slzy, ktorí uštedrili lídrovi tabuľky prvú prehru v ročníku. V celom zápase dominovali brankári D.Dobročáni- M.Ivan, ktorí nie raz v poslednej chvíli vytiahli neskutočné zákroky čím sa výraznou mierou  podpísali pod dramatický priebeh a vývoj celého duelu. Chlieb sa lámal v poslednej tretine, v ktorej sa trikrát presadili hráči Guerillas a aj napriek enormnej snahe hráčov Slzy si pripísali svoje prvé víťazstvo v semifinále.

V duhom súboji dňa sa stretli obhajca titulu Z.Panáci a mladí hráči z Oilers #38. Panáci nastúpili na zápas s odhodlaním zvíťaziť a od prvej sekundy sa pustili do svojho súpera, ktorí nastúpili do boja nie príliš koncentrovaní, čo sa prejavilo hneď v úvode keď po dvoch minútach svietilo na ukazovateli  skóre 2 : 0 v prospech Panákov. Hráči Oilers #38 boli zjavne zaskočení rýchlim nástupom Panákov, dlho sa nevedeli dostať do tempa a keď hru opticky vyrovnali, prišli ďalšie góly v ich sieti o ktoré sa postarala najvýraznejšia osobnosť v drese Panákov R.Mach. Výkony brankárov a už spomenutý R.Mach boli hlavným faktorom konečného výsledku prvého zápasu, v ktorom Panáci rozdrvili svojho súpera. Druhý hrací deň priniesol definitívu o postupujúcich do finále a o mužstvách, ktoré sa pobijú o 3.miesto v NZHbL.

V prvom meraní síl si najprv mužstvo Guerillas až nečakane hladko poradilo so Slzou, čo po predchádzajúcich výkonoch hráčov Slzy bolo  dosť veľkým prekvapením. Guerillas sa zahryzli do svojho súpera hneď od začiatku, vyvinuli naňho tlak ktorí Slzáci neustáli a po prvej tretine prehrávali o 3 góly. Druhá tretina bola podstatne vyrovnanejšia a v tej záverečnej sa očakával tlak Slzy, ktorý však neprišiel a naopak Guerilky za 5 minút strelili ďalšie tri góly a bolo rozhodnuté. Zápas skončili napokon vysokým víťazstvom Guerillas čím si jeho hráči zaslúžene zabezpečili postup do finále.

O ďalšom postupujúcom sa rozhodlo v druhom stretnutí,  v ktorom sa pokúsili hráči Oilers #38 dostať späť do hry a pokúsiť sa o vyrovnanie stavu . Hneď v úvode doslova vyleteli na svojho súpera a v 11.minúte  zaslúžene vyhrávali 2 : 0, keď ich agresívne napádanie a disciplinovaný výkon v obrane zaskočili Panákov. V druhej tretine Panáci spresnili rozohrávku, začali hrať dôraznejšie a čoraz viac sa dostávali do šancí z ktorých dve sa im aj podarilo premeniť a po dvoch tretinách viedli o jeden gól v pomere 3 : 2. Hneď v úvode 3.tretiny Panáci strelili dva rýchle góly a odskočili svojmu súperovi na rozdiel troch gólov, čo hráči Oilers #38 nezvládli hlavne psychicky a začali hľadať chybu v každom len nie v sebe. Zápas nakoniec skončil víťazstvom Panákov, ktorí si zabezpečili ďalší postup do finále. V tomto dvojzápase rozhodli najmä skúsenosti , vynikajúci výkon R.Macha a väčšia psychická odolnosť hráčov Z.Panákov, ktorí sa  stretnú vo finále so svojím odvekým rivalom mužstvom Guerillas.

Najlepším brankárom semifinále bol vyhlásený – Dávid Dobročáni/Guerillas/

HBK Nové Zámky týmto srdečne pozýva všetkých divákov na súboje o 3.miesto a finále, ktoré sľubujú zaujímavé a atraktívne zápasy na vynovenom hokejbalovom stánku.