Nové Zámky poznajú nového majstra, finále bolo napínavé

By TOPhbl.sk - Posted on 16 jún 2013

V spolupráci s Tomášom Parmom vám prinášame sumár finálových bojov i zápasov o tretie miesto. Prezradiť tiež môžeme, že od budúceho ročníka chystajú v Nových Zámkoch čosi nevídané.

Zápasmi o 3.miesto a finálovými bojmi vyvrcholila Novozámocká hokejbalová liga ročník 2012/2013. Ako prvý bol na programe v piatok 7.6. o 18.00 h zápas o 3.miesto medzi mužstvami Slza - Oilers#38. Mužstvá začali veľmi aktívne, keď už po prvých minutách bolo jasné, že brankári nemajú svoj deň a góly začali padať ako na bežiacom páse.

V prvej tretine videli diváci až 8 gólov čo dokazuje,  že hráči obidvoch tímov sa sústredili iba na útok a na obranu akoby zabudli. Po dvoch tretinách bol stav vyrovnaný 6:6 a očakával sa boj o víťazstvo. Všetko sa však rozhodlo už v úvode tretej tretiny, keď hráči Slzy dokázali streliť svojmu súperovi rýchle góly a ako už viackrát v sezóne aj tentokrát to hráči Oilers  #38 nezvládli a súboj vypustili, čoho výsledkom bola zdrvujúca prehra. Slza vyhrala prvý duel jednoznačne a zaslúžene.

Na druhý deň,  v sobotu 8.6.2013  o 16.30 h sa súperi stretli znova a  bolo od začiatku každému jasné, že hráči Oilers #38 prišli tento zápas vyhrať. Napriek oklieštenej zostave treba povedať, že Olejári podali veľmi dobrý výkon, hrali svoju hru počas celého stretnutia  a nepustili súpera k ničomu. Hráči Slzy sa neskoro spamätali a napriek snahe v poslednej tretine už nedokázali zvrátiť výsledok a zápas prehrali. Stav série bol 1:1 a rozhodnúť sa muselo v nedeľu o 16.30 h v treťom meraní síl.

Hneď po skončení sobotňajšieho zápasu o 3.miesto nasledoval 1. finálový duel medzi  odvekými rivalmi päťnásobným majstrom NZHbL mužstvom Zámski Panáci a neúspešným finalistom posledných troch ročníkov mužstvom Guerillas. Hráči Guerillas nastúpili v zostave posilnený aj o hokejového extraligistu A.Podstavka, ktorý bol pre ich hru samozrejme prínosom aj keď nastúpil v NZHbL vôbec prvýkrát a mužstvo prakticky nepoznal. Celý zápas bol zo strany obidvoch mužstiev opatrný, viac sa bojovalo a pozorne bránilo , obidve mužstvá čakali na chybu súpera. Po dvoch tretinách bol stav stále bezgólový, čo svedčí aj o výborných výkonoch obidvoch brankárov. V tretej tretine sa čakalo kto udrie prvý a strelí gól, čím prinúti súpera viac otvoriť hru. Podarilo sa to v 6. minúte tretej tretiny R.Machovi , ktorý poslal Z.Panákov do vedenie. Nasledoval tlak mužstva Guerillas, ktorý bol však eliminovaný vysoko taktickou hrou Z.Panákov a hlavne famóznym výkonom brankára T.Dubnického. Panáci výsledok udržali až do konca a pripísali si prvú výhru vo finále. V nedeľu 9.6. sa najprv v rozhodujúcom súboji o 3.miesto stretli Slza- Oilers#38. Po prvej bezgólovej tretine sa v druhej začali presadzovať hráči Oilers#38, keď postupne nakláňali misky váh na svoju stranu. Hráči Slzy sa snažili ešte o skorigovanie výsledku, čo sa im aj do konca tretiny podarilo a vrátilo ich to do hry. Olejári však už celkový zvrat nepripustili, pripísali si ďalšie víťazstvo a vybojovali si konečné 3.miesto v NZHbL.

Po zápase nasledoval druhý finálový šláger, v ktorom úvodné buly vhodil čestný hosť p. MUDr. M.Starzyk, ktorého zásluhou sa podarilo zrekonštrulovať hokejbalovú arénu. V samotnom boji sa očakával tlak Guerillas, nakoľko jeho hráči museli v zápase uspieť ak si chceli uchovať šancu na víťazstvo v NZHbL. Panáci však svojho súpera prekvapili hneď na začiatku a po 4.minutách vyhrávali 2:0, s čím samozrejme ich súper ani náhodou nepočítal. Hráči Guerillas sa po prvotnom šoku potom postupne dostávali do tempe, ale Panáci ich svojím pozorným bránením do šancí veľmi nepúšťali a keď sa už aj do nich dostali tak v bráne zasiahol opäť  vynikajúci Tomáš „Dubák“ Dubnický. Guerillas sa napokon podarili vyrovnať na 2:2 až v úvode tretej tretiny, čo však Panáci zvládli a o päť minút znova viedli. Po ďalších troch minutách zvýšili na rozdiel dvoch gólov a tri minúty pred koncom sa zdalo byť o výsledku rozhodnuté. Potom však nasledovalo vylúčenie na strane Panákov,, za narazenie na mantinel si išiel sadnúť na dve minúty M.Strieborný a Guerillas sa podarilo streliť kontaktný gól. O minútu neskôr pridal V.Németh vyrovnávajúci gól a dráma pokračovala. Do konca tretiny sa už obidve mužstvá k ničomu nepustili a nasledovalo 5.minútové predĺženie. V predĺžení sa obidve mužstvá sústredili hlavne na obranu, keď prioritou bolo nespraviť chybu a neinkasovať gól čo sa im aj podarilo a zákonite museli o víťazstve rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich si možnosť prvého nájazdu pri žrebovaní vybrali Panáci. Ako prvý sa na nájazd postavil kapitán Z.Panákov M.Grošaft, ktorý svoj nájazd s prehľadom premenil a priblížil tak svoje mužstvo k celkovému triumfu. Na strane Guerillas sa ho pokúsil napodobniť D.Štumpf, ktorému sa to však nepodarilo. Nasledoval ďalší skúsený hráč Z.Panákov M.Oremus, ktorý si svoju úlohu splnil na 100% a strelil mimoriadne dôležitý gól. Ďalší hráč Guerillas V.Németh bol tiež vo svojom nájazde neúspešný, keď mu brankár T.Dubnický nedal vôbec žiadnu šancu. Nepremený nájazd znamenal , že Zámski Panáci vyhrali aj toto zápolenie a celkovo aj finále 2 : 0 na zápasy a pripísali si už 6. titul v NZHbl v rade. Panáci vyhrali úplne zaslúžene, keď dokázali  zdolať svojho súpera , ktorý mal na svojej striedačke dvojnásobný počet hráčov. Opäť sa potvrdilo, že zápasy nevyhrávajú počty hráčov, ale srdce a túžba po víťazstve, ktorá však musí vychádzať od každého jedného hráča. A v tomto mali Z.Panáci jednoznačne navrch. Vedenie ligy sa zároveň chce poďakovať rozhodcom p. J.Bachúrikovi a p. M.Moravcovi , ktorí svojimi výbornými výkonmi s prehľadom zvládli všetky zápasy a výraznou mierou sa podpísali pod úroveň celej súťaže.

Liga priniesla viaceré pozitíva, či už to bol  záujem mladších hráčov o hokejbal a zlepšená hra viacerích mužstiev a v neposlednom rade aj vynikajúca divácka kulisa počas finálových zápasov. Jediným negatívom celého finálového dvojzápasu sú pozápasové vyjadrenia niektorích hráčov Guerillas, ktorí vždy hľadajú chybu v niekom inom ,ale ju nedokážu nájsť sami v sebe. Veľkosť hráča  totiž neurčujú iba víťazstvá, ale aj schopnosť prijať prehru so cťou a rešpektom.

Do nasledujúceho ročníka kvôli zatraktívneniu súťaže pre iné mužstvá pristúpilo vedenie NZHBL k vypísaniu finančnej prémie vo výške 500€ za viťazstvo v NZHBL ročníku 2013/2014. Začiatok súťaže je naplánovaný na 1. septembrový týždeň. Schôdza mužstiev ktoré budú mať záujme o účasť v nasledujúcom ročníku bude dva týždne pred začiatkom ročníka. Svoje otázky adresujte prosím mailom na-  hbknovezamky@gmail.com.

Po skončení zápasu nasledovalo vyhodnotenie výsledkov a odovzdávanie cien oceneným hráčom a mužstvám.

Výsledky:

Piatok 7.6. 2013

18.00 h Slza   -  Oilers#38       15 : 8  / 5:3, 1:3, 9:2/  - 1.zápas o 3.miesto NZHbL

Góly: Fica 4, Gušatara 5,Kudrna 2, Minárik 3, Dolobáč – Fiala 4, Rybár 2, Balog, Konc

Sobota 8.6. 2013

16.30. h Slza - Oilers#38          4  :  6   / 1:3,0:2, 3:1/ - 2.zápas o 3.miesto NZHbL

Góly: Guštara, Dolobáč, Nezval, Fica -  Šurnovský 3, Fiala 2, Gábriš

18.00 h Guerillas - Z.Panáci      0 : 1    /0:0, 0:0,0:1/ - 1.zápas finále NZHbL

Góly: Mach

Nedeľa 9. 6. 2013

16.30 h Slza - Oilers#38            3  :  6    / 0:0,2:4,1:2/                                  3. zápas o 3.miesto NZHbL

Góly: Kečkéš, Guštara, Arpáš – Cseres 2,Balog, Šurnovský ,Juhász, Fiala

18.00 h Guerillas - Z.Panáci     4 : 5  po sn./0:2, 1:0, 3:2,- 0:0, nájazdy 0:2/           2.zápas finále NZHbL

Góly: Podstavek 2, Németh, Štumpf – Pénzeš, Mach, Oremus, Grošaft, +rozhd.samost. nájazd Grošaft

Individuálne ocenenia hráčov:

Najlepší strelec základnej časti  NZHbl a víťaz kan.bodovania - Roman Adamka z Hrobári