Nové Zámky: Guerillas zväčšujú svoj náskok na čele tabuľky

By TOPhbl.sk - Posted on 19 apríl 2013

V sobotu 13.4. 2013 dvomi dohrávkami  pokračovala Novozámocká hokejbalová liga. V spolupráci s Tomášom Parmom vám prinášame podrobnosti.

V prvom zápase si najprv zmerali sily hráči Oilers #38 a Guerillas. Vo veľmi kvalitnom  a vypätom stretnutí, na ktorom mali podieľ všetci hráči obidvoch mužstiev sa zrodila spravodlivá remíza. V druhej dohrávke dňa sa stretli Oilers #38 – N.Vlci. Po prvej vyrovnanej tretine keď Vlci statočne zdorovali favoritovi  a snažili sa nakloniť misky váh na svoju stranu. V druhej tretine však Olejári zabrali naplno, vyhrali ju 4:0 a o výsledku bolo prakticky rozhodnuté.

V nedeľu už konečne za príjemného slnečného počasia pokračovala NZHbL  štyrmi duelmi 6 .kola. V prvom zápase sa proti sebe postavili Z.Panáci – N.Vlci. Napriek tomu, že jasným favoritom boli Z.Panáci, Vlci to vôbec nebrali v úvahu , svojho súpera nešetrili v ničom a výsledkom čoho bolo ich dvojgólové vedenie po prvej tretine. Panáci znervózneli, výsledkom čoho boli ich  zbytočné vylúčenia, ktoré im tiež uberali na sile. Napokon však v dramatickom závere otočili výsledok vo svoj prospech a zvíťazili v pomere 5:4. V druhom meraní síl dňa sa stretli Guerillas – D.Bánov. Momentálne jasný líder súťaže hráči Guerillas si so svojim súperom robili čo chceli a zápas mal miestami nádych exibície. Treba poznamenať , že D.Bánov je už iba tieňom mužstva spred dvoch rokov, keď ich mužstvo v bojoch drží  veľakrát herne nad vodou iba trojica hráčov Janeček-Kozár –Rosival a je len otázkou času, kedy o spomínaných hráčov prejaví záujem lepší celok. Tretí zápas dňa medzi mužstvami  Slza- Hrobári  sľuboval varovnaný súboj. Hrobári však nastúpili v oklieštenej zostave čo sa prejavil aj na ich výkone a hráči Slzy si bez väčších problémov so svojím súperom poradili. Posledným zápasom bol súboj Oilers #38- Rangers. Hráči Rangers nezačali zle , napádali svojho súpera, ktorý sa nevedel dostať do tempa. Potom sa však postupne Olejári rozohrali a svojou agresívnou hrou dostávali súpera pod tlak, z čoho pramenili góly v sieti ich súpera, ktorý sa často nedokázal vymaniť spod ich tlaku a svoju tretinu opúšťal len sporadicky. Výsledok stretnutia jasne dokazuje, kto bol v danom zápase pánom na ihrisku. Budúci týždeň  v sobotu nás čaká posledná  dohrávka jesennej časti a následne v nedeľu 7. Kolo NZHbL.

13.30 h Rangers    -   Oilers #38         3  :  21    / 0:5,1:8, 2:8/
Góly: Guštara 2, Koči   -  Vnuk 4, Gábriš 4, Šurnovský 3, Pernický 3, Cseres 3, Gašparovský 2,Benčat, Paulík

Najlepším hráčom 6.kola bol vyhlásený- Martin Vnuk / Oilers #38 /
Najlepším brankárom 6.kola bol vyhlásený- Erich Dubnický /N.Vlci/

Tabuľka produktivity:

Poradie strelcov: 1. Adamka /Hrobári/-25, 2. Oremus /Z.Panáci/-16, 3. Štefánik/N.Vlci/, Vnuk/ Oilers #38/, Strieborný /Z.Panáci/- 14
Poradie nahrávačov: 1. Grošaft /Z.Panáci/, Kolek /Z.Panáci/-  -17,  2.Guštara /Slza/ - 13, 3. Oremus /Z.Panáci/, Štefánik /N.Vlci/-  11
Kanadské bodovanie: 1. Adamka /27+7/  -34  2. Grošaft-27 /10+17/ Oremus-27 /16+11/