Nové Zámky: Guerillas budú zimovať na čele

By Michal Runák - Posted on 17 november 2013

Liga v Nových Zákoch mala na programe posledné jesenné kolo. V spolupráci s Tomášom Parmom sa môžete pozrieť, ako dopadlo.

Novozámocká hokejbalová liga vyvrcholila v nedeľu 17.11. 2013 svojím posledným jesenným kolom. V prvom zápase sa stretli mužstvá Guerillas a HBK Falcons.  Nakoľko sa stretol vicemajster s najslabším tímom súťaže a výsledok bol jasný od začiatku , v mužstve Guerillas si konečne zahrali aj hráči, ktorí v ťažkých zápasoch nenastupujú .  Druhý zápas  priniesol súboj medzi mužstvami Slza- ThyssenKrupp Ferostav.  Lepšie začali hráči TK Ferostav, keď sa im podarilo streliť gól ako prvým a o minútu dokonca zvýšiť na 2 :0 v ich prospech, ale od úvodných minút bolo isté , že napriek dvojgólovému manku Slzáci svoju kožu len tak ľahko nepredajú a zápas zďaleka nebol ešte rozhodnutý.  Hráč Slzy boli v útokoch čoraz nebezpečnejší a keď ich svojím vynikajúcim výkonom v bráne podporil aj M.Ivan výsledok sa pomaly začal obracať v ich prospech. Napokon sa hráčom Slzy podarilo viackrát po pekných akciách skórovať a v zápase zaslúžene zvíťaziť. Tretí zápas bol šlágrom kola, keď na seba narazili mužstvá Z.Panáci- Oilers #38. Po dlhom čase nastúpili hráči Oilers na zápas plne koncentrovaní a hneď sa to aj prejavilo na ich celkovom výkone. Od začiatku udávali tón zápasu dokonale svojou bojovnosťou zaskočili majstra a keď sa im podarilo svoje šance pretaviť aj do gólov dostali sa do vedenia po prvej tretine 4 : 0.  Majster bol dokonale zaskočený, nedokázal adekvátne odpovedať a Olejári naďalej udávali tempo, nútili svojho súpera k chybám a hlavne M.Paulík v ich drese robil súperovi veľké problémy. Nakoniec hráči Oilers #38 v zápase zaslúžene zvíťazili a konečne ukázali svoj potenciál, ktorý v nich je, hlavne keď sa od začiatku zápasu koncentrujú plne len na hru.
Nasleduje zimná prestávka. Predpokladaný začiatok jarnej časti je v druhý marcový týždeň v závislosti od počasia.

Výsledky 10.kolo nedeľa 17.11. 2013

Guerillas     -      Falcons     16:1   /5:1, 4:0, 7:0/
Góly: Ostrožlík F. 4, Pénzeš  4, Drančík 4, Ščasný 2, Papiernik 2 - Koči

Slza       -  ThyssenKrupp Ferostav    5:3   / 1:2, 1:1, 3:0/

Góly: Guštara 2, Fica , Nezval, Mikle – Molda, Ryzek, Róža

Z.Panáci     -    Oilers #38      3:9    /0:4, 1:1, 2:4/
Góly: Janeček , Váczlav , Arpáš – Paulík 3, Dékany 2,  Caglevič 2, Pernický, Balog