Nové Zámky: Cez víkend sa hrali tri zápasy

By Michal Runák - Posted on 11 november 2013

Spolu s Tomášom Parmom vám prinášame podrobný pohľad na deviate kolo Novozámockej hokejbalovej ligy.

V nedeľu 10.11.2013 sa odohrali tri zápasy 9.kola Novozámockej hokejbalovej ligy. V zápase , ktorý bol na programe ako prvý sa stretli už druhýkrát v sezóne mužstvá ThyssenKrupp Ferostav a HBK Falcons. V stretnutí dvoch nováčikov bol favoritom ThyssenKrupp Ferostav na ktorého súpiske je viac hráčov s dlhoročnými hokejbalovými skúsenosťami, pričom mužstvo HBK Falcons tvoria mladí hráči, ktorí skúsenosti iba teraz zbierajú. Od úvodu si Thysseňáci vytvorili tlak a svojho súpera do väčších šancí nepúšťali a tak Gažík v ich bráne sa zapotil len sporadicky. Postupom času hráči TK Ferostav svoje nespočetné vyložené šance napriek opäť vynikajúcemu výkonu brankára Falcons M.Bilka pretavili aj do gólov a vytvorili si uspokojivý náskok. V ďalších tretinách sa obraz hry nezmenil, hráči TK Ferostav sa začali častejšie presadzovať a uštedrili svojmu súperovi ďalšiu dvojcifernú prehru a z časti tak odčinili svoje zaváhanie z minulého týždňa. Druhý zápas mal tiež jasného favorita a to mužstvo Guerillas, ktoré sa stretlo s Novozámockými Vlkmi. Hráči Guerillas si už v prvých minútach zápasu  vytvorili pohodlný trojgólový náskok a zdalo sa , že zápas bude jasne v ich réžii hlavne potom, čo sa im na začiatku druhej tretiny podarilo zvýšiť už na 4 : 0. Vlci sa však nevzdali a za sedem minút trikrát skórovali, dokonale zaskočili svojho súpera a zrazu sa črtala dráma. Lenže ako už neraz v tejto sezóne Vlci nedokázali dokonať obrat vo svoj prospech a ich skúsenejší súper si nielenže ustrážil náskok, ale podarilo sa mu vsietiť ďalšie góly a tým definitívne zlomiť odpor svojho súpera a zvíťaziť v zápase pomerne jednoznačným výsledkom. Posledný zápas v ktorom sa stretli Oilers #38 a Slza sľuboval napínavý súboj dvoch vyrovnaných súperov. Ako už neraz v tejto sezóne hráči Oilers #38 nastúpili na zápas nesústredení, bez rozcvičky a na poslednú chvíľu, čo sa okamžite aj prejavilo, keď im súper strelil gól už v úvodných sekundách zápasu. V priebehu pár minút dokázala Slza vsietiť ďalšie dva góly , načo dokázali hráči Oilers odpoveď do konca tretiny jedným presným zásahom. V druhej tretine sa postupne hráči Oilers dostávali viac do šancí  , no Slza neraz tiež dokázala udrieť a tak bol po dvoch tretinách stav vyrovnaný 5 : 5. V tretej tretine „Olejári“ dokonale využili lepšiu fyzickú pripravenosť, naklonili misky váh na svoju stranu a nastrieľali súperovi päť gólov na ktoré ich súper dokázal odpovedať iba jedným presným zásahom a v zápase zvíťazili.

Výsledky 9.kolo nedeľa 10.11. 2013

Falcons   -  ThyssenKrupp Ferostav   1:13   /0:3,1:5,0:5/
Góly: Rigo – Mráz M. 7, Ryzek 2, Malík 2, Szabó, Udvardy

Guerillas   -  Novozámockí Vlci   10:4 /3:0,2:3,5:1/
Góly: Benko 3, Meravý 2, Drančík 2, Ostrožlík P. , Ostrožlík F., Papiernik – Lengyel 2, Deák, Adamka

Oilers #38  -  Slza   10:6  /1:3,4:2,5:1/
Góly: Cseres 4, Rybár 2, Dékany 2, Pernický, Caglevič – Fica 2, Nezval, Kudrna Ad., Guštara, Dolobáč