Novákov Hradec Králové nečakane do finále


By TOPhbl.sk - Posted on 22 apríl 2013

Vo finále sa stretne prekvapenie sezóny s obhajcom titulu.

Vo finále českej Ford extraligy sa stretne HBT Vlašim, ktorá obhajuje titul z vlaňajšej sezóny a Hradec Králové. Účasť Hradca vo finále je miernym prekvapením, tím okolo ikony českého hokejbalu Petra Nováka, vstupoval do vyraďovacej časti zo šiesteho miesta. V prvom kole však nedal šancu pražskému Kertu, v zostave aj s našim Jánom Rímskym a v semifinále si nečakane poradil s víťazom základnej časti, mužstvom HBC Alpiq Kladno. V rozhodujúcom zápase, v ktorom si Hradec vybojoval postup, zvíťazili východočesi 3:1 a hostia sa veľmi hnevali najmä na rozhodcov: "Mohli by sme sa posťažovať, že rozhodcovia, ktorí pískali v posledných dvoch zápasoch, nemali cit pre pre tieto duely. V nedeľu sme dostali gól kopnutý nohou, v sobotu sme dali gól hlavou a rozhodujúci padol do posunutej brány. Hradec však bol o krôčik navyše, gratulujem mu k postupu. My sme si vypracovali málo šancí, Hradec si pred bránkou vytváral väčší tlak. Sezónu však musíme hodnotiť ako úspešnú, vyhrali sme základnú časť, máme aspoň bronzové medaile," povedal pre hokejbal.cz kapitán Kladna Petr Ogurčák. 

Obhajca titulu z Vlašimi prechádza play off zatiaľ hladko. Druhý tím po základnej časti postúpil v prvom kole cez Pardubice pomerom 3:1 na zápasy, v semifinále však zmietol ústeckú Elbu pomerom 3:0. Súper nášho majstra zo Superpohára si tak po roku opäť zahrá o titul.

Na rozdiel od nás, v Česku je finále na programe až 4. a 5. mája, odvety o týždeň neskôr. Prvé dva zápasy ú na programe vo Vlašimi. Pre Vlašim je to druhé finále v rade, Hradec by si víťazným finále na svoje konto pripísal vôbec prvý titul histórii klubu.

FOTO: Jakub Syrůček

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.2 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.