Nitrianske posily veria, že sa im podarí triumfovať nad európskou elitou


By joziva - Posted on 25 august 2015

Trio "vypožičaných" posíl sa na nitriansky dres už teší, všetci veria v úspešný svetový pohár

Svetový pohár v Nitre sa blíži a domáci pred ním ohlásili sériu výdatných posíl. Už vlani sa Nitrania pokúšali doma o prelomenie smoly na medzinárodnom fóre. Tentoraz šanca na reparát vyzerá naozaj sľubne. V konkurencii ďalších siedmich európskych klubov im pomôže trojica Dominik Frkáň, Michal Šurek a Miroslav Božík.

Všetci traja sa na výzvu vo „vypožičanom“ drese už teraz tešia. „Môj príchod vnímam veľmi pozitívne. Viacero chalanov som poznal už predtým a nemám žiadny problém so spoluhráčmi, takže je to fajn. Určite cítim veľký tlak, ale myslím si, že dôležitá je najmä príprava, ako aj kolektívny duch. Nitra a o víťazstvo na svetovom pohári snaží už dlhší čas a zatiaľ jej to nevyšlo, tak sa to snáď konečne podarí a pribudne do vitríny ďalší pohár,“ povedal pre MY Nitrianske noviny cez sezónu hráč Vrútok Dominik Frkáň.

Na novú výzvu sa teší aj duo hráčov Jokeritu Petržalka Božík-Šúrek. „Príchod k rytierom vnímam ako poctu a užívam si to. Cítim sa tu výborne, podmienky sú na vysokej, až by som povedal že profi úrovni. To je pre amatérske športy neobvyklé. Cieľ je jasný – víťazstvo na Svetovom pohári. Ešte za Ružinov som hral trikrát vo finále svetového pohára, resp. toho európskeho, ale ani raz sa mi ho nepodarilo vyhrať. Verím preto, že teraz je ten správny čas. Aby sme uspeli, bude potrebná koncentrovanosť všetkých chalanov, postupnosť krokov od zápasu k zápasu a pokoj v hlavách. Rozhodne i trochu šťastia,“ dodal pre nitriansky týždenník Šúrek.

Jeho slová potvrdzuje i mladý talent Miroslav Božík: „Môj príchod do Nitry je pre mňa pozitívnou zmenou. Je tu výborná partia chalanov, ktorí ma bez problémov prijali. V prvom rade je potrebná dobrá partia a aby každý, kto nastúpi na ploche odovzdal maximum. Ja osobne urobím všetko pre to, aby sa pohár dostal do nitrianskej vitríny.“

Výrazné posilnenie z Kežmarku, Ružinova a Pruského ale hlási aj LG, a tak Nitru nečaká ľahká cesta ani skrz slovenských rivalov.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.