Nitrania v príprave zdolali výber slovenskej reprezentácie

By fhbl.sk - Posted on 01 november 2010

Príprava slovenskej reprezentácie v Nitre obsiahla i prípravné stretnutie s domácimi Nitrianskymi rytiermi.

Fotogaléria z duelu medzi Nitrou a Slovenskom

V meste pod Zoborom sa počas predĺženého víkendu skoncentrovala celá slovenská hokejbalová elita. Tí najlepší bojovali o miesto v prvom reprezentačnom zraze. V pondelok príprava vyvrcholila stretnutí medzi Slovenskom a Nitrianskymi rytiermi. Hralo sa na štyri štvrtiny, každá po dvadsať minút. Napokon sa z výhry tešili domáci hráči. Pritom treba podotknúť, že nešlo o žiadne priateľské pinkanie s loptičkou. Hoci sa duel niesol v kamarátskom duchu, súperi si nič nedarovali a predviedli naozaj kvalitné predstavenie.

HbK Nitrianski Rytieri Nitra - Slovensko 4:3 (2:1, 1:0, 0:0, 1:2)
Góly:9.Petrík (Kučerka, Balaška), 20.Petrík, 21.Beniač (Ecker, Javorčík), 72. Thron (Titka)– 14. Bakoš (Madera), 64. Blahút (Galbavý, Sobol), 65. Martinusík

Nitra: Gažík - Maxin, Martiška, Mráz, Ďurický, Cebo, Ivančík, Matúš, Révay, Kučerka, Čičo, Bajtala, Balška, Petrík, Titka, Javorčík, Ecker, Thron, Beniač, Mach

Slovensko: Glevaňák - Martinusík, Jakubčo, Galbavý, Bakoš, Medeka, Rímsky, Ondrušek, Ladiver, Kašša, Danko, Cajchan, Sedláček, Sobol, Haring, Šlachtič, Blahút, Káčer, Hraško

Domáci hokejbalisti odohrali v prípravnom stretnutí zápas proti reprezentácii Slovenska. Až jedenásť hráčov Nitrianskych Rytierov momentálne pôsobí v reprezentačnom drese. Na lavičke Slovenskej reprezentácie sa v prípravnom stretnutí predstavil Ladiver, Kašša, Cajchan, Káčer a Hraško.Hneď od úvodu sa hral kvalitný hokejbal. Domáci hráči otvárali gólový účet v 9.minúte, keď Petrík posielal Rytierov do vedenia 1:0. O päť minút bolo vyrovnané, keď Bakoš zužitkoval prihrávku od Madera. V závere prvej časti zachytil loptičku Petrík a sám pred brankárom dokázal skórovať. Rytieri tak gólom do šatne vyhrali prvú štvrtinu 2:1. V druhej časti začali lepšie domáci, keď Beniač hneď v prvej minúte hracieho času posielal do dvojgólového vedenia domáci celok. Po tomto góle sa striedali šance na oboch stranách. Hlavne v závere štvrtiny mali domáci na vrch, ale skóre sa nemenilo. V tretej časti sa pokračovalo v rýchlom hokejbale. No ani viaceré šance neskončili gólom a tak po troch tretinách svietilo na ukazovateli 3:1. V poslednej štvrtine hrala reprezentácia dve presilové hry za sebou a druhú v 64.minúte využil Blahút. O minútu na to bolo vyrovnané, keď Martinusík využil nepozornosť domácich. Rytieri v 72.minúte zásluhou Throna sa dostali do vedenia 4:3. Hostia sa snažili ešte v záverečnej hre bez brankára vyrovnať, ale Nitra sa ubránila a stretnutie dokázala doviesť do úspešného konca.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (5 votes)

teraz sa ukázalo že hráč číslo 83 z NITRY tam nemá čo robiť...bolo to fakt trápne...dožvie čo si potreboval dokázť takouto reakciou.....