NHL Premiere Street Hockey 2010 pre Rýchlu rotu a Avizovaných fakáčov


By Ján Ivančík - Posted on 09 október 2010

Hviezdy i hráči "z ulice" urobli na divákov veľký dojem.

Česko žilo v posledných dňoch hokejom a hokejbalom. Zatiaľ čo pred pár rokmi bol štart hokejového giganta NHL iba zámorskou záležitosťou, ktorú v Európe očakávalo množstvo fanúšikov, dnes ide o celosvetový trend. Viaceré kluby si už vyskúšali začiatok sezóny na starom kontinente, a tento raz dokonca v susedných Čechách. Organizátori na túto príležitosť pripravili špeciálnu akciu pod názvom NHL Premiere Street Hockey 2010. Tá sa stretla s nečakaným ohlasom, keď okrem špeciálnych súťaží a disciplín o prvenstvo bojovali tímy v zložení 3+1 v dvoch kategóriách. Hralo sa na najväčšom námestí v hlavnom meste Česka, Staromestskom námestí.

Z víťazstva sa napokon tešili mužstvá s príznačnými názvami - pražská Rýchla rota a v elitnej kategórii tím zo Vsetína Avizovaní fakáči. Prahou sa v týchto dňoch premlelo množstvo turistov i kvôli futbalovému duelu a akcia sa stretla so skutočne veľkým obdivom. Mladíci ukázali pravé športové nadanie a množstvo okoloidúcich videla hokejbal po prvý raz v živote.

"Chlapci hrali skutočne pekne," pochválil finalistov predseda ČMSHb Josef Kadaně. Ten bol spokojný aj s férovosťou stretnutí a pre nhlstreet.cz dodal: "Nedostatky usporiadatelia nabudúce určite doladia. Sám som však neveril, že chlapci budú hrať tak férovo, že si dokážu priznať faul a podobne. Bál som sa konfliktov, avšak k žiadnym nedošlo. Veľmi sa mi to páčilo."

Záver štvrtého dňa patril SportCourt exhibíciám nováčikov a hráčom z NHL. Chára, Krejčí, Vrbata, Průcha, Hanzal Sturm, Schaefer si napokon vyskúšali nájazdy na brankára víťazného tímu Martina Tomáša. Gólmanovi Rychlé roty sa darilo až nad očakávania dobre.

"Koniec bol trochu hektický, ale aj tak si myslím, že sa podarilo zorganizovať nádherný turnaj," povedal manažér celej akcie Marek Skramužský, ktorý nezabudol ani na hráčov, ktorý pripravili skvelé hokejbalové divadlo. "Na prvý raz to bolo veľmi dobré a verím, že najbližšie sa nám podarí prirpaviť ešte o niečo lepší turnaj. Dva dni na Staromestskom námestí nám už nik nevezme. Všetci chalani urobili veľkú propagáciu tohto športu a patrí im za to veľký vďak."

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.