Nezastaviteľné "kačice" majú na jar eso v rukáve. A nie len jedno


By Ján Ivančík - Posted on 17 január 2017

"Absolúne som si nepredstavoval, že práve ja možem byť najlepším strelcom mužstva," hovorí Nicolas Jenčuš pre TOPhbl.sk.

Košická devätnástka je tento rok na nezastavenie. Hoci tabuľke zatiaľ nekraľuje, dopsiaľ premožiteľa nenašla a pred prvou Spišskou Belou má dva zápasy k dobru.

"V prvom rade patrí najväčšia zásluha nášmu trénerovi, vďaka ktorému dosahujeme tieto pekné výsledky. Nemôžem vynechať ani kolektív, ktorý je v našej kabíne výborný. Máme sa skrátka radi," hovorí so širokým úsmevom najproduktívnejší Košičan Nicolas Jenčuš.

Po tak vydarenom ligovom úvode azda východniari ani nemôžu myslieť na iné, než na celkové prvenstvo. Uvedomujú si však, že sezóna ešte zďaleka nie je na konci a treba stáť nohami pevne na zemi.

"Nejaké tie debaty o titule už boli, ale v prvom rade sa chceme sústrediť na jarnú časť v ktorej si chceme udržať prvé miesto," vraví pätnásťbodový líder produktivity "kačiek".

Seniorská najvyššia súťaž sa bez preháňania dá označiť za jednu z najkvalitnejších na svete. Dá sa to však konštatovať aj o juniorskej lige?

"Podľa mňa je každý zápas vyrovnaný. Vo väčšine prípadov rozhoduje kľúčový gól a taktika mužstva," myslí si Jenčuš.

Ten môže byť so svojimi sezónnymi štatistikami spokojný. Doposiaľ nazbieral 15 bodov za desať gólov a päť asistencií.

"Absolúne som si nepredstavoval, že práve ja možem byť najlepším strelcom mužstva, ale to je len bonus k výhram, z ktorých mám nesmiernu radosť. Som rád, že mi to tam padá, ale určite nemôžem zabudnúť anina svojich spoluhráčov z formácie Marciňáka a Lazúra. Práve vďaka nim mám takú skvelú bilanciu," skromne konštatuje košická hokejbalová nádej.

Pre extraligistu do devätnásť rokov je zväčša jednou z hlavných motivácii posun medzi seniorov. Jenčuš o tom zatiaľ nerozmýšľa, no Košičanom situáciu sťažuje aj fakt, že ich mesto najvyššiu seniorskú súťaž nehrá.

"Popravde nad tým ešte nerozmýšľal, keďže mám iba šestnásť rokov. Mám pred sebou ešte dve sezóny v extralige u19. Viem ale, že košickí muži trénujú a pripravujú sa na baráž. Tak im držím palce a budem len rád, ak sa im ich cieľ podarí naplniť," znie podpora košického juniora seniorským kolegom.

Podmienky na rozvoj zatiaľ nie sú pre mladých hokejbalistov z metropoly východy priaznivé. Chýba toho viacero, no jedno najviac."Mňa najviac mrzí, že v Košiciach nemáme ihrisko s rozmermi na extraligu. Trénujeme na tom, čo je k dispozícii a v ničom nás to neovplyvňuje," nehľadá výhovorky bodový ťahúň jedného z top tímov extraligy U19.

Na jeseň boli Košičania nezastaviteľní, na jar si na nich zrejme dajú súperi lepší pozor.

"Určite bude chcieť každý bojovať o play-off a majú určite pripravené aj posily. My však tiež máme nejaké to eso v rukáve a nie jedno," usmieva sa Jenčuš.

Výchova mladých talentov prebieha najmä v regionálnych súťažiach. Tá košická síce pripravila viacero veľkých talentov, no od vzniku súťaže v Prešove odišli najkvalitnejšie mužstvá na sever. Tam sa totiž hrá systémom 5+1.

"Košická liga pre m§a neznamená veľa, pretože sa chcem hlavne sústrediť na extraligu. Aj napriek tomu si ju určite si ju s radosťou zahrám. Jej úroveň mierne klesla odchodom viacerých kvalitných tímov. Jedným z nich je aj Univerzál košice, ktorého hráčom som aj ja," dodáva Jenčuš.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.