Nevídaná dominancia martinského Goldspartu


By Peter Jurošek - Posted on 15 máj 2013

Turčianska hokejbalová liga pozná svojho víťaza.

Po dvoch rokoch sa Golspart Martin opäť vrátil na turčianske hokejbalové výslnie a to spôsobom, ktorý nemá obdobu. Bývalý slovenský extraligista bez čo i len straty bodu vyhral základnú časť a rovnako suverénne si počínal aj v play off. Celkovo vyhral v rade 24 zápasov a to je skutočne fenomenálny výsledok, veď liga v Turci patrí medzi najkvalitnejšie na Slovensku.

„Spočiatku sme našej úspešnej sérii nepripisovali dôležitosť, ale keď mužstvo z týždňa na týždeň stále vyhrávalo, tak čoraz hlasnejšie sa v kabíne začalo hovoriť o tom, že by sme mohli skúsiť celú sezónu bez prehry,“ povedal Zdeno Lazárik, jeden z lídrov Goldspartu. „Je to úžasný pocit, nikdy by som nepovedal, že sa také niečo môže stať. Všetci sme šťastní, na tento moment určite nikto z nás nezabudne,“ dodal bojovník na pohľadanie, ktorý súčasne zastáva v Goldsparte aj funkciu manažéra mužstva.

Hegemóniu staronového majstra Turca nenarušil ani Fest Citron, vlaňajší víťaz turčianskej extraligy a zároveň mužstvo, v ktorom je na hosťovaní viacero extraligistov z Imperialu Vitamins a v jeho radoch sa pravidelne objavoval aj hráč Nitrianskych Rytierov Michal Hrivnák. Mužstvo sa pred play off posilinilo aj o viacero hokejistov – Andreja Themára, Lukáša Zelisku, Martina Obucha, Mareka Polereckého, Tomáša Tupého či niekoľkých hráčov z Liptovského Mikuláša, no ani oni nedokázali pomôcť Citronu vybojovať čo len jedno víťazstvo vo finálových dueloch. Tie prvé dva sa skončili tenisovým skóre 6:2 a v treťom sa čakalo, že Citron bude chcieť sériu ešte natiahnuť.

„Bol to najťažší zápas celej série. My sme dobre začali, viedli 2:0, no dlhá sedemminútová presilovka nám uškodila. Dokonca až tak, že počas nej súper znížil,“ vracal sa k poslednému stretnutiu sezóny Zdeno Lazárik. „Našťastie nás potom viackrát podržal brankár Jurošek, lebo treba priznať, že "Citronisti" mali niekoľko možností na vyrovnanie,“ chválil brankára skúsený defenzívny útočník.

Fest Citron sa dvakrát počas tretieho finálového duelu dotiahol na rozdiel gólu, no keď Goldspart na začiatku tretej tretiny zvýšil po peknom góle Dušana Labaša už na 4:2, misky váh výrazne naklonil na svoju stranu. 

„Bolo to síce hneď v úvode, ale už vtedy som veril, že tento zápas nepustíme. Mužstvo dobre bránilo, takticky zvládlo záver a nakoniec ešte výsledok prikrášlilo,“ rozhovoril sa Zdeno Lazárik.

Základ úspechu položila výborná partia, ktorá je spolu pohromade už niekoľko rokov. „Tím sme skladali tak, aby  si chalani čo najviac rozumeli. Nielen herne, ale aj ľudsky. To sa nám podarilo, aj preto sme nakoniec boli takí úspešní,“ povedal na záver hrajúci manažér. 

Chalani titul následne aj poriadne oslávili v podniku u jedného zo spoluhráčov a lídrom týchto osláv bol Marián „Cibo“ Hazucha, ktorý nám počas osláv okrem iného povedal: "Sme ako Fantozzi – neporaziteľní!"

Turčianska extraliga:

Finále, tretí zápas:

Fest Citron 2:5 (0:2, 2:1, 0:2) Goldspart Martin
Stav série: 0:3

Góly: Poliaček, Sumka - Lesay 2, Hulej, Labaš


Konečné poradie THbE 2012/2013

1. Goldspart Martin 
2. Fest Citron
3. Santa Monica
4. HbK Eagles Ďanová
5. HBC K2 Martin
6. HBC Sokol Ľadoveň
7. HBK Záturčie
8. HBC Malý Čepčín
9. HBK Barakuda Martin
10. Stars

Najlepší jednotlivci THbE 2012/2013:
najlepší brankár: Peter Jurošek (Goldspart Martin)
najlepší obranca: Štefan Rudinský (Goldspart Martin)
najlepší útočník: Martin Sumka (Fest Citron)
najužitočnejší hráč play off: Zdenko Lazárik (Goldspart Martin)

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
9 + 10 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.