Netreba mať veľké oči, ale ambície sú najvyššie


By TOPhbl.sk - Posted on 14 jún 2015

"Vybrať z nich finálnu dvadsaťštvorku bolo náročné, pretože každý hráč má svoju kvalitu. Verím však, že sme vybrali dobre a že budeme úspešní," vraví Jozef Ďuris pred začiatkom svetového šampionátu.

Vrchol sezóny sa nezadržateľne blíži, pretože už v dňoch 19. až 28. júna sa vo švajčiarskom Zugu uskutočnia majstrovstvá sveta mužov i žien. Azda netreba pripomínať, že slovenskí reprezentanti na nich budú obhajovať zlaté kovy.

„Nominácia na svetový šampionát sa rodila celú sezónu. So sústredeniami sme začali už vlani v októbri, postupne sme do širšieho výberu vyselektovali štyridsať hráčov. Vybrať z nich finálnu dvadsaťštvorku bolo náročné, pretože každý hráč má svoju kvalitu. Verím však, že sme vybrali dobre a že budeme úspešní. Pred odchodom sme mali posledné sústredenie, kde by sme chceli popracovať na štandardných situáciách ako sú presilovky, oslabenia a vžiť hráčom do krvi herný štýl, ktorým by sme sa chceli prezentovať v Zugu," povedal tréner Jozef Ďuris pre TASR.

Naši reprezentanti si postupne skrížia hokejky s výbermi USA (sobota 20. júna o 19.00 h), Fínskom (pondelok 22. júna o 15.00 h), Pakistanom (utorok 23. júna o 10.00 h) a Portugalskom (streda 24. júna o 17.45 h). Majú tak šancu získať svoju tretiu zlatú medailu.

"Obe skupiny sú ťažké, v tej našej sú okrem nás najlepší Portugalci a Američania. V druhej skupine by mali udávať tón Česi a Kanaďania. My musíme isť od zápasu k zápasu, chceme nadviazať na to, čo sme predvádzali v St. John's pred dvoma rokmi. Vytvorili sme vtedy dobrú partiu a o niečo podobné sa chceme pokúsiť opäť. Pred začiatkom šampionátu netreba mať veľké oči, ale myslím, že ak sa k nám prikloní aj šťastie, môžeme byť úspešní," vraví Jozef Ďuris pre agentúru TASR.

Veľa napovie už začiatok turnaja

Medzi reprezentačné stálice rozhodne patrí brankár Stanislav Petrík, ktorý je dlhšiu dobu zároveň aj generálnym manažérom úradujúcich šampiónov z Nitry. V bránke národného výberu by mal byť práve on jednotkou.

"Ťažko hovoriť o tom, či na šampionáte získame nejakú tu medailu alebo nie. Určite pre to urobíme maximum. Pôjdeme na to postupne, ale myslím, že máme kvalitu na to, aby sme sa umiestnili na medailových pozíciách. Jadro tímu zostalo pokope, myslím, že mužstvo je zložené dobre a pripravené na sto percent. Dôležité však bude aj to, ako budú pripravení súperi," znejú Petríkove slová.

Ostrieľaný gólman si uvedomuje, že náročný bude hneď úvodný duel. Američania sú vždy nevyspytateľní a majú kvalitu, ktorú už neraz preukázali.

Už prvý zápas bude veľmi ťažký. Mohol by nám zahrať do karát fakt, že Američania ešte nebudú úplne aklimatizovaní na európske prostredie. Náročné však budú aj ďalšie stretnutia. Všetci sa už napriek tomu tešíme. Účasť v reprezentácii je akousi odmenou za celoročnú drinu v extralige," dodal Petrík.

Nominácia SR na MS mužov v hokejbale (19.-28. júna):

Brankári: Stanislav Petrík (HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Ľubor Komenda (HBK HOKEJMARKET Skalica)

Obrancovia: Filip Titka, Ivan Káčer, Roman Bujdák (všetci HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Jozef Minárik (LG AZhokej Bratislava), Róbert Mikeska (HBK HOKEJMARKET Skalica), Dušan Danko, Pavol Blahut (obaja ŠHBK Ružinov)

Útočníci: Michal Hrivnák, Martin Kollár, Michal Ecker, Milan Beniač, Milan Ladiver, Marek Slovák (všetci HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Jakub Takáč (LG AZhokej Bratislava), Jaroslav Martinusík, Milan Rampáček (obaja HBK HOKEJMARKET Skalica), Ivan Škultéty, Lukáš Maděra (obaja ŠK 98 Pruské), Dominik Frkáň (HBK Kometa Vrútky), Boris Oravec, Libor Teplický (obaja MŠK Mimisolar Kežmarok), Ján Rímsky (ŠHBK Ružinov/HBT Vlašim)

Zloženie skupín na MS 2015 v hokejbale:

1. skupina: SLOVENSKO, Portugalsko, USA, Pakistan, Fínsko
2. skupina: Česko, Kanada, Švajčiarsko, Grécko, Bermuda

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.