Neopísateľný pocit, vraví o titule hrdina Bednarčík


By Ján Ivančík - Posted on 15 júl 2016

"Kanada bola lepšia, než pred dvoma rokmi," hovorí pre TOPhbl.sk Christián Bednarčík.

Slováci sú aj po anglickom Sheffielde majstrami sveta. Zariadil to výber Dušana Danka v kategórii do dvadsať rokov, ktorý dokázal v dramatickom finále zdolať Kanadu v samostatných nájazdoch a priklonil tak triumf na svoju stranu. Hrdinom dňa sa stal Christián Bednarčík.

„Na ten samostatný nájazd som si veril a chcel som naň ísť. Bolo to veľmi vydreté víťazstvo a to až do samého konca. Radosť je ale o to väčšia,“ hovorí strelec rozhodujúceho gólu pre TOPhbl.sk, podľa ktorého bola finálová bitka rozhodne tá najťažšie: „Všetci súperi mali svoju kvalitu, ale Kanada bola výrazne lepšia, než pred dvomi rokmi. Podarilo sa nám ich však podariť a ja som za to vďačný všetkým hráčom, trénerom i vedúcim.“

Slovensko sa s Kanadou na šampionáte stretlo dvakrát. V základnej skupine im bitka nevyšla, keď súper zvíťazil 3:1. Odveta ale bola o to sladšia, ale aj dramatickejšia. Víťazstvo 3:2 po samostatných nájazdoch bude našich reprezentantov dozaista ešte dlho hriať pri srdci.

„Motivácia bola obrovská. Boli sme vo finále a každý z nás chcel byť majstrom sveta. Už to nás veľmi hnalo vpred. Zavážilo ale aj to, že sme sa chceli Kanaďanom revanšovať,“ konštatuje Bednarčík.

Ďalšie zlato tak pribudlo do slovenskej hokejbalovej vitríny. Radosť, pochopiteľne, nemá konca kraja.

„Je to úžasný pocit. V Anglicku sa stretol super kolektív, fantastickí tréneri a pocit, keď človek vyhrá majstrovstvá sveta je neopísateľný,“ pochvaľuje si hrdina finálovej bitky.

Už o čosi menej slov chvály letí smerom k anglickým usporiadateľom. Bednarčík to ale nechce rozpitvávať. Vraví iba: „Mohlo to byť aj o čosi lepšie, ale v podstate bola organizácia celkom dobrá.“

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.