Nemcov nemožno podceniť, prizvukuje Titka


By Michal Runák - Posted on 03 jún 2013

Hokejbalistov Slovenska dnes čaká druhé vystúpenie na šampionáte.

Slovákov dnes čaká druhý zápas na šampionáte a opäť by to mala byť povinná jazda. Po Pakistane nás preveria húževnatí Nemci. Včera sme mali okrem samotného súpera problémy aj s aklimatizáciou, dnes by to malo byť lepšie.

"Mali sme za sebou dlhý let, bolo to vidieť hlavne v prvej tretine. Pomaly sme sa dostávali do tempa, navyše nás brzdili aj vylúčenia. Posledná tretina už bola celkom dobrá, i keď treba povedať, že v tejto fáze otvorili Pakistanci hru. To sme využili a dokázali sme to aj gólovo vyjadriť," povedal pre TOPhbl.sk Filip Titka. 

Mnohí hráči sa sťažujú na povrch, ktorý sa naozaj šmýka viac, ako sa dalo čakať.

"My sme pred šampionátom trénovali v Martine na tomto povrchu. No tu v St. John´s sa to šmýka o sto percent viac. Radili nám tenisky so surovou gumou, ale nepomáha. Jedine čo ako tak zaberá je mokrý uterák, ktorý máme prichystaný na striedačke."

Titkova úloha v tíme je zabraňovať gólom. No vo svojom klube v Nitre ho tréneri pre jeho postavu využívajú aj na presilovky, v ktorých cloní brankárovi vo výhľade. Vo včerajšom zápase sa v tejto úlohe predstavil tiež.

"Mám za úlohu cloniť gólmanovi vo výhľade a robiť poriadok pred bránkou. Rovnako je mojou úlohou bojovať v rohoch o odrazené lopty a dávať to chalanom pred bránu," opísal svoje úlohy počas štandardnej situácii obranca Slovenska.

Dnes nás teda čaká papierovo ľahší súper, no treba sa mať na pozore.

"Nemcov nesmieme rozhodne podceniť. Musíme sa najmä vyvarovať vylúčení, ktorých bolo vo včerajšom zápase naozaj dosť. Musíme rozhodnúť hneď v úvode, to by sme však mali byť oveľa efektívnejší v premieňaní šancí," dvíha prst Titka.

V tíme panuje dobrá atmosféra, hráči si zatiaľ Kanadu nemohli vychutnať naplno. Voľný deň je na programe až v stredu.

"Atmosféra je výborná, niektorí chalani, rovnako ako ja, sú v Kanade po prvýkrát. Voľný čas trávime spolu ako kolektív, v stredu nás čaká aj spoločný výlet," povedal na záver obranca Nitrianskych rytierov.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.4 (7 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 8 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.