Nebyť nášho útlmu mohlo byť rozhodnuté skôr, tvrdí Francisty


By Ján Ivančík - Posted on 24 november 2009

"Začiatok sezóny nám vyšiel. Vstup do ročníka bol dobrý, hrali sme kvalitne i brankár nás držal. Potom prišiel náš herný útlm. Dovolím si tvrdiť, že keby ho nebolo mohli sme rozhodnúť i skôr. Avšak asi by to bolo nudné," povedal pre fhbl.sk Filip Francisty.

Každé mužstvo prechádza svojím vývojom. Niekedy sa nedarí, inokedy sa zas podarí dosiahnuť vrchol úspechov. Pravdepodobne v tomto bode sa momentálne nachádza Lipa Team. Po nevydarenom pôsobení na tohtoročnom Stumpel Cupe prišla náplať ako sa patrí. Tretí titul majstra Farskej hokejbalovej ligy je v rukách "listov". Nemalou mierou k tomuto úspechu napomohol i jeden z najskúsenejších členom kádra Lipy Filip Francisty. Fhbl.sk Vám prináša rozhovor s touto významnou postavou Fara Arény.

"V prvom rade by som začal poďakovaním všetkým, čo sa starali o chod klubu počas celej sezóny. Tá bola azda najvyrovnanejšou v celej farskej histórií. Tento ročník sa nedá hodnotiť inak ako úspešný," popísal na úvod svoje dojmy Francisty i dodal: "Sezóna na fare nám skutočne vyšla. Začiatok sezóny nám vyšiel. Vstup do ročníka bol dobrý, hrali sme kvalitne i brankár nás držal. Potom prišiel náš herný útlm. Dovolím si tvrdiť, že keby ho nebolo mohli sme rozhodnúť i skôr. Avšak asi by to bolo nudné," dodal s úsmevom jeden z najproduktívnejších hráčov Lipa Teamu.

Ako sa za posledné roky ukazuje, "listy" sú skutočne neporaziteľné. Svojho premožiteľa našli za posledné štyri roky iba raz a to v podobe "orlov" z Adleru. Do nasledujúcej sezóny tak vstúpi Lipa Team ako dvojnásobný obhajca titulu a trojnásobný šampión. Okrem toho si však mnoho hráčov pripísalo i osobné úspechy. Medzi nich patrí i šiesty najproduktívnejší muž ligy Filip Francisty.

"Musím povedať, že máme naozaj výborne poskladané mužstvo. Či sa už jedná o útok, alebo obranu," pochválil svoje mužstvo Francisty i pokračoval: "Každý hráč vie dať gól, ale i obetavo brániť. Štyria z nás sa ocitli v prvej dvadsiatke produktivity, máme najlepšieho gólmana ligy. Keď k tomu pripočítame tretí titul nie dôvodu na nespokojnosť."

I ohľadom nasledujúcej sezóny má už bývalý kapitán úradujúceho majstra jasno: "Do budúceho ročníka pôjdeme len s tými najvyššími ambíciami. Káder zostáva pohromade, takže chceme ísť priamou cestou k obhajobe titulu. Dúfam, že opäť zvíťazíme a pohár sa konečne ocitne v našom osobnom vlastníctve. Ešte raz chcem vyjadriť veľkú vďaku všetkým spoluhráčom, priaznivcom, sponzorom a v neposlednom rade ľuďom, ktorí sa o hokejbal v Nitre starajú," zakončil rozhovor pre fhbl.sk Filip Francisty.

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
11 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.