Napriek nedýchateľnému vzduchu v hale zatiaľ spokojnosť


By Michal Runák - Posted on 20 jún 2012

"Chlieb sa bude lámať v zápasoch proti Kanade a Amerike," myslí si Lipovský.

 

Adrián Lipovský patrí zatiaľ medzi naše opory, spolu s Cebom a Kohútiarom si v U20 náramne sadli. V prvom zápase sa náš výber pohral s Veľkou Britániou, hráčov Albiónu nám bolo neraz až ľúto. Ich sila však bola pred turnajom tak trochu otáznikom.

"Absolútne sme nevedeli, čo máme od nich čakať, tréneri nám prizvukovali, že ich nemáme podceniť. Zápas sa odohral v tréningovom tempe  schuti sme si zastrieľali a spravili pohodu do dalších zápasov," priblížil atmosféru zápasu Adrián Lipovský.

Práve mladý Žilinčan strelil najkrajší gól zápasu, keď si pred brankárom súpera hokejku vložil medzi nohy a exvilibristicky zakončil.

"V dôležitejšom zápase by som rozhodne loptičku potiahol do bekhendu a snažil sa to zakončil pod brvno, ale keďže už bolo rozdhodnuté tak, som zvolil takéto zakončenie, aby sa aj diváci mali na čo pozerať," s úsmevom opísal svoj lahôdkový gól slovenský útočník.

Slováci majú za sebou zatiaľ tri odlišné zápasy. Prvý tréningový, druhý proti jednému z favoritov na zlato a tretí proti outsiderovi, no s prepracovanou defenzívou. 

"Mne osobne sa hralo najhoršie v prvom zápase, aj keď výsledok bol jednoznačný, ale bol som veľmi unavený z cesty autobusom, ktorá bola dlhá a únavná. Plus ešte zoznámenie sa s povrchom, ktoré bolo na programe tesne pred zápasom na rozcvičke, takže nebolo to ideálne. Ale som rád, že sme to dotiahli do víťazného konca a že sme mali na úvod takého tréningového súpera," objasnil svoje pocity Lipovský.

V ďaľších zápasoch sa však mladý Žilinčan spolu so svojimi kolegami z lajny Cebom a Kohútiarom starali o našu ofenzívu veľkým dielom. Najmä naša prvá a druhá lajna sa zatiaľ najvyššou mierou stará o gólové príspevky.

"S chalanmi sa mi hrá fakt super, vidíme sa doslova naslepo a každí vieme, kde si máme zbehnúť a kedy máme dať od seba loptu. Roman Kohútiar je rodený strelec, ma šikovné ruky a vie presne a tvrdo vystreliť, Milo Cebo hrá naopak zodpovedne dozadu, a vie dobre čítať hru a rovnako vie poslať prihrávku, ktorú nikto nečaká. Dúfam, že táto spolupráca nám bude fungovať aj v zápase proti Kanade a Amerike, lebo v týchto dvoch zápasoch sa bude lámať chlieb," povedal ešte iba osemnásťročný talent.

Okrem odporu zo strany súperov sa však naši hráči musia pasovať aj s celkom nečakaným problémom a tým je obrovské teplo v hale. To si vyžiadalo už i nekoľko kolapsov v radoch divákov, vrátane malého dievčatka na otváracom ceremoniáli.

"To, že v hale sa nedá dýchať a je tam fakt strašne, to môžem potvrdiť. Organizátori by sa mali nad touto vecou zamyslieť, lebo je tam fakt na nevydržanie," opísal na záver problém Adrián Lipovský.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (6 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 9 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.