Najväčší rešpekt v skupine budí Kanada


By Ján Ivančík - Posted on 28 máj 2017

"Každý vie, aká je jeho pozícia v tíme. Či už patrí medzi starých alebo mladých," hovorí Jozef Minárik pre TOPhbl.sk.

Slovenskí reprezentanti už o chvíľu začnú svoju púť za obhajobou zlata v Pardubiciach. Jedným z najväčších lídrov mužského výberu by mal byť opäť skúsený obranca Jozef Minárik. Kapitán reprezentácie i extraligového LG už má za sebou mnoho náročných medzinárodných bojov, no nadchádzajúci šampionát napriek tomu považuje za veľkú výzvu.

„Každú nomináciu beriem ako obrovskú česť. Či už ide o sústredenie alebo o samotné majstrovstvá sveta. Obliecť si dres so slovenským znakom na hrudi a môcť reprezentovať našu krajinu v športe, ktorý milujem je naozaj úžasný pocit,“ vyznal sa pre TOPhbl.sk ostrieľaný bek.

Na poslednom šampionáte uspeli Slováci najmä vďaka skvelej partii, ktorá sa v národnom tíme vytvorila. Aj napriek slabému rozbehu sa mužstvo spod Tatier dokázalo naštartovať a vykročiť za obhajobou titulu. Takýto kolektív určite budú potrebovať tréneri vytvoriť aj tento rok.

„Mal som možnosť byť na každom sústredení a aj keď s malými obmenami, nikdy nebol problém vytvoriť dobrú partiu. Každý v podstate pozná svoju pozíciu v tíme a vie, kam patrí. Či k starým, či k mladým a samozrejme, z toho im vyplývajú aj povinnosti voči tímu. Rodí sa výborná partia a to je základ pre pohodu v mužstve,“ opisuje Minárik situáciu zo šatne.

Ako už bolo spomenuté, vo Švajčiarsku našim úvodné boje veľmi nevyšli. Pred vyraďovacou fázou sme rozhodne nepatrili k favoritom na zlato, no následne sa všetko obrátilo. Tento rok by si, napriek tomu, reprezentanti zrejme želali lepší odrazový mostík do ďalších bojov.

„Určite bude dôležité začať víťazne,“ zamyslel sa jeden z najskúsenejších členov tímu a pokračoval: „Aj keď si nemyslím, že sme pred dvomi rokmi hrali úvodné zápasy v skupine zle. Chýbalo nám iba trošku hokejbalového šťastia, ktoré sme napokon v najdôležitejšej fáze turnaja priklonili na svoju stranu. Teraz sa ale chceme od začiatku naladiť na víťaznú vlnu. Bude to veľké plus pre psychiku tímu a náladu v kabíne.“

Slováci sa v základnej skupine popasujú s Indiou, Kanadou, Fínskom i Gréckom. Každý z týchto súperov má kvalitu a môže byť prekvapením turnaja.

„Musíme si dať pozor na každého súpera a rozhodne chceme vybojovať čo najlepšiu východiskovú pozíciu do vyraďovacej fázy turnaja. Napriek tomu si myslím, že najväčší rešpekt zo súperov budí Kanada,“ vraví Minárik.

V posledných rokoch sa náš národný výber prezentuje rýchlym a kombinačným štýlom hry. Ten mu prináša úspechy a zrejme ani tento rok nebudú zverenci Jozefa Ďurisa nabádaný k inému hernému prejavu.

„Myslím si, že hru nechceme nijako zvlášť meniť. Začnime oporou na brankárskom poste, pokračujeme dôraznou a zabezpečenou obranu, motorom útoku na poste centra a rýchlonohými krídlami. Nemenej dôležité bude aj dodržiavanie taktiky, ktorú naordinuje tréner,“ sumarizuje pilier defenzívy LG Bratislava a už onedlho i našej reprezentácie na svetovom šampionáte v Pardubiciach.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
14 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.