Najlepšiu regionálnu súťaž na Slovensku má Banská Bystrica!


By fhbl.sk - Posted on 31 august 2010

Banská Bystrica si v ankete portálu FHBL.sk obhájila prvenstvo, posledné hodiny hlasovania priniesli zmenu na druhom a treťom mieste!

Portál fhbl.sk vyhlásil na začiatku letných prázdnin divácku súťaž o najkvalitnejšiu regionálnu súťaž v ročníku 2009/2010.

Od začiatku sa v hlasovaní na popredné pozície pretlačila Banská Bystrica. Možno i trochu nečakane, no počas celého hlasovania si udržovala náskok a ten jej napokon stačil na zisk prvenstva. Organizátori súťaže zo stredného Slovenska si môžu poblahoželať, pretože čitatelia nášho portálu im aj týmto spôsobom poďakovali za prácu, ktorú pre hokejbal odvádzajú.

Hoci bolo celé leto zrejmé, že na prvých priečkach napokon uvidíme Banskú Bystricu, na krk jej dýchala obnovená liga z Nitry, ktorá nastolila trend skutočne vysoko. Kvalitu NHbL jej priaznivci ocenili vysoko, no po dobrom štarte prišiel augustový útlm. Do čela sa začala prebíjať Zohorská hokejbalová liga, ktorá skvelým finišom napokon obsadila druhú priečku.

Na štvrtom mieste sa umiestnila tiež prekvapivo FHbL, ktorá medzi hráčmi v poslednej dobe výrazne stráca na obľube a pomaly miznú tímy z ligy, ktorá ich mala na celom Slovensku najviac. Netreba však zabúdať, že súťaž sa hrá systémom 3+1. O jednu priečku nižšie skončila súťaž zo Senca, ktorá mala slušný nábeh na štvrté miesto, no nedokázala ho zrealizovať.

Šieste miesto patrí Námestovu, ktoré nastúpilo do ankety až neskôr a medzi sedemnásť nominovaných líg sa dostalo na podnet našich čitateľov. Pekné siedme miesto patrí regionálnej lige z Vrábeľ, ktorá sa už pripravuje na štvrtý ročník. Veľký prepad v popularite zažila Superliga, ktorá sa po rokoch slávy úplne rozpadla a v sezóne 2010/2011 nebude pokračovať.

Deviata pozíciia patrí Novým Zámkom s dvoma percentami. Medzi ligami s jedným percentom sa umiestnila na prekvapenie i Žilina, od ktorej sa očakávalo výrazne viac ale i bašta hokejbalu z Košíc a KHbL. Medzi očakávanešie ligy v tejto kategórii patrí zlatomoravecká a možno aj vrbovská liga.

Trojicu najhorších uzatvára Trenčín, ktorý do ankety tiež nastúpil až na divácky podnet. Bez zisku čo i len percenta skončila ďalšia divákmi požadovaná súťaž z Kysúc a pezinská liga, ktorá zažila svoj nultý ročník.

Celkové poradie diváckej ankety o najlepšiu súťaž na Slovensku v ročníku 2009/2010:

1. Banskobystrická 23%
2. Zohorská 18%
3. Nitrianska 17%

4. FHbL 9%
5. Senecká 8%
6. Námestovo 7%
7. Vrábeľská 6%
8. Superliga 3%
9. Novozámocká 2%
10. Zlatomoravecká 1%
       Žilinská 1%
       KHBL 1%
       Vrbovská 1%
       Košická 1%
11. Trenčín 0%
       Pezinská 0%
       Kysucká 0%

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
13 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.