Na Víkende šampiónov nechýbajú mužstvá z celého Slovenska, boj o titul kráľa regiónov opäť veští kvalitu


By TOPhbl.sk - Posted on 25 júl 2018

Desať majstrov a vicemajstrov z celého Slovenska sa v Žiline v dňoch 18. a 19. augusta 2018 pobije o korunu kráľa regionálnych líg Slovenska.

August sa nezadržateľne blíži a s ním aj vrchol hokejbalovej turnajovej sezóny – Víkend hokejbalových šampiónov 2017/2018. Majstri a vicemajstri regionálnych líg z celého Slovenska už po šiesty raz skrížia hokejky, aby z nich vzišiel kráľ regionálnych líg Slovenska. Poznáme už aj kompletné osadenstvo, ktoré sa tento rok v Žiline predstaví.

Ako je známe, po päťročnej tradícii v Gajaroch sa turnaj sťahuje na sever Slovenska, kde ho bude hostiť hokejbalová hala na Bôriku, a to počas víkendu 18. a 19. augusta. Do Žiliny vycestuje desať tímov, pričom zastúpenie bude opäť celoslovenské.

Sme veľmi radi, že napriek presunu zo zimného termínu na letný je o podujatie veľký záujem, čo zvyšuje jeho prestíž. Štartové pole bude tento rok desaťčlenné, pričom mužstvá budú opäť rozdelené do dvoch skupín, z ktorých štyria najlepší poputujú do štvrťfinále a posledné mužstvo v skupine svoju púť na turnaji skončí,“ informuje jeden z organizátorov podujatia z občianskeho združenia ŠOK – Šport Osveta Kultúra Ján Ivančík a dodáva: „Taktiež nás veľmi teší, že na turnaji privítame mužstvá, ktoré na Víkende hokejbalových šampiónov ešte nikdy neboli, zastúpené budú dokonca i súťaže, ktoré svojho zástupcu na turnaji doposiaľ nemali. Veríme, že podujatie naplní ich očakávania a užijú si poriadnu dávku majstrovského hokejbalu, ale sa aj poriadne zabavia.“

Celoslovenské obsadenie a veľká kvalita

A na koho sa teda môžu návštevníci tešiť tento rok? V prvom rade to je obhajca vlaňajšieho prvenstva – HBC Farma Petržalka. Doposiaľ najúspešnejší klub na Víkende šampiónov nastupuje do boja ako majster ZHbL (Bratislava-Záhorie) zo sezóny 2016/2017, v posledne skončenom ročníku vicemajster. Chýbať nebude ani večný konkurent ŠHBK Lizards Stupava, ktorý na sa na Víkende šampiónov predstaví ako vicemajster zo sezóny 2016/2017, no je aj aktuálnym majstrom ZHbL. Oba tímy preto budú patriť medzi horúcich kandidátov na celkové prvenstvo.

Veľký kredit treba pripísať „domácim“ mužstvám zo Žiliny, ktoré budú rozhodne patriť k favoritom tohto ročníka. Majster posledných ročníkov Mikomix bude rozhodne patriť k popredným mančaftom, ktoré môžu zamiešať karty celkového poradia turnaja. Svoje kvality však nie len v domácej súťaži, ale už i na Víkende šampiónov preukázal výber DANDY Group, ktorý sa na štartovú čiaru postaví ako vicemajster žilinskej súťaže. V oboch prípadoch by sa teda súperi mali mať na pozore.Horúcimi želiezkami v ohni budú Dargovskí vlci, ktorí v sezóne 2016/2017 kraľovali košickej hokejbalovej lige. Východ svoju silu na Víkende šampiónov potvrdzuje každý rok a „vlci“ patria k tomu najlepšiemu, čo po regionálnych hokejbalových ihriskách na Slovensku behá. Z nášho pohľadu patria medzi veľkých kandidátov na popredné, ba i medailové priečky. Z východu Slovenska pricestuje i zástupca prešovskej ligy Univerzál Košice. Ide o poslednú bodku tohto mužstva, ktoré po sezóne 2016/2017 skončilo svoje pôsobenie na regionálnej úrovni a jeho priamym nástupcom sú HBC Košice, ktoré sa predstavili už v slovenskej extralige. Po preštudovaní súpisky, s ktorou tím nastúpi organizátori súhlasili s tým, že mužstvo spĺňa podmienky turnaja, ak v jeho dresoch nastúpia hráči, ktorí pôsobili v prešovskej lige počas sezóny 2016/2017 a v nástupníckom tíme počas sezóny 2017/2018 (a to aj z dôvodu, že všetci hráči budú mať do 20 rokov).

Nevyspytateľným ašpirantom na popredné priečky bude majster z Nitrianskej hokejbalovej ligy. Mužstvo HBC Denver, ktoré bude úplným nováčikom na mape Víkendu šampiónov avizuje, že do Žiliny vycestuje nie len s kvalitným mančaftom, ale privezie si aj posily na tribúny. Nitrianska liga urobila za posledné roky veľký progres, a tak bude zaujímavé sledovať jej konfrontáciu zo slovenskou elitou. Nemenej zaujímavým účastníkom budú šampióni zo Zlatých Moraviec, ktorých zdobí aj prvenstvo z aktuálne skončeného ročníka Vrábeľskej hokejbalovej ligy – Ananásy. Taktiež ide o nováčika medzi slovenskou regionálnou elitou, no z jeho výkonov v posledných rokoch možno cítiť, že má na to, aby favoritom pripravil poriadne prekvapenie.Aj v záverečnej dvojici sa nachádza minimálne jeden ašpirant na medailové pozície. Funky Monkeys sú celoslovensky veľmi dobre známy mančaft z Liptovského Mikuláša. Najprv podávali fantastické výkony vo svojej mestskej lige, následne si meno spravili na Országh Cup-e, či Víkende šampiónov a tento raz nastúpia ako majster I. turčianskej hokejbalovej ligy v Martine. Ešte s prestížnejším „životopisom“ prichádza na turnaj ďalší nováčik – martinská Santa Monica. Tá má za sebou dve veľmi vydarené sezóny. V roku 2016/2017 vicemajster turčianskej extraligy, po aktuálne skončenom ročníku dokonca majster. Káder prešpikovaný zaujímavými menami a veľkým odhodlaním prebojovať sa v Žiline až na samý vrchol.Hlavnými partnermi podujatia sú spoločnosť Bison Sportswear a Slovenská hokejbalová únia, s podporou ktorej sa tento turnaj každoročne koná. Chýbať nebude ani tradične silné mediálne zastúpenie celoslovenskými i regionálnymi partnermi. Hlavným mediálnym partnerom je TOPhbl.sk, kde budú v reálnom čase aktualizované všetky výsledky, štatistiky, fotky a iné zaujímavosti.

Predstavenie jednotlivých tímov, rozlosovanie do skupín, ako aj ďalšie novinky a prekvapenia budú predstavené už v najbližších dňoch.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
12 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.