Na turnaj do Plzne nepocestuje ani Oravec, nahradí ho Lipták


By Ján Ivančík - Posted on 14 február 2019

Reprezentační tréneri museli na poslednú chvíľu zmeniť ešte jedno meno na súpiske.

Slovenská seniorská reprezentácia vycestuje už počas víkendu 15. až 17. februára na turnaj troch krajín do českej Plzne, kde sa stretne s výbermi Česka a Švajčiarska v rámci prípravy na blížiaci sa svetový šampionát v Košiciach. Trénerský tandem musel na poslednú chvíľu pristúpiť k ďalšej neplánovanej zmene v nominácii.

Po už skôr oznámených zmenách, kedy zo zostavy vypadli Blahút a Tupý, ktorých nahradili Marek Gajdoš a Lukáč, museli tréneri Danko a Gregorík reagovať aj na ospravedlnenku od skúseného útočníka Borisa Oravca. Čerstvú posilu Považskej Bystrice trápia zdravotné problémy, pre ktoré musí turnaj vynechať. Na jeho miesto bol povolaný Matúš Lipták z Kežmarku.

Aktuálna nominácia Slovenska na turnaj troch krajín v Plzni:

Brankári: Michal Mišovec (ŠK 98 Pruské), Milan Murček (ŠKB Martin/HBK Diaková)

Obrancovia: Jozef Minárik (LG Slovmatic Bratislava), Lukáš Horváth (Leaders Ružinov), Marek Lukáč (HBK PROTEF Považská Bystrica), Michal Fodrek (ŠKB Martin), Ivan Gajdoš, Marek Gajdoš (obaja HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Tomáš Vidlár (HBK Kometa Vrútky), Radovan Dejneka (Kert Park Praha)

Útočníci: Tomáš Pospíšil, Miroslav Olejník, Matúš Lipták (všetci MŠK Autostyle Kežmarok), Jaroslav Martinusík, Milan Rampáček, Richard Válek (všetci HBK HOKEJMARKET Skalica), Miroslav Božík (Jokerit Petržalka), Branislav Štefan (HBK Lion Svidník), Lukáš Piják, Jakub Rufati (obaja HBK PROTEF Považská Bystrica), Peter Bilik (LG Slovmatic Bratislava), Milan Vozár, Marcel Cíbik (obaja ŠK 98 Pruské), Michal Fillo (HBK Kometa Vrútky), Miroslav Behúl (Leaders Ružinov)

Program slovenskej reprezentácie na turnaji troch krajín v Plzni (15. až 17. február 2019):

sobota 16. februára:
10.00 h SLOVENSKO - Švajčiarsko
19.00 h Česko - SLOVENSKO

nedeľa 17. februára:
09.00 h SLOVENSKO - Švajčiarsko
13.30 h Česko - SLOVENSKO

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.