N-Sport Zvolen vs Olympionik Pov.Bystrica

Obrázok používateľa Rylovdyt

By Rylovdyt - Posted on 24 október 2010

Komentár k zápasu slovenskej hokejbalovej extraligy u19.

V N -Sport Aréne sa hral od začiatku rýchly a bojovný hokejbal.Hostia boli od začiatku pod veľkým tlakom čo vyvrcholilo 2 minútovou presilovkou .Zvolen svoj tlak ešte zvýšil ale po osobnej chybe obrancu domáci prepadli z čoho vznikol únik hosťujúceho útočníka a po zlom dostúpení hráča a následnej dorážke padol gól do siete N-Sportu 0:1.Od tohto momentu Zvolen ešte zvýšil svoj tlak a za 2 minúty vyrovnal  Muller   prekvapil  hosťujúceho brankára, keď vybehol z poza brány a zakončil pomedzi nohy  1:1.

.Domáci začali chytat opraty zápasu do svojich rúk. Počet šancí domácich sa len zvyšoval .V jednej sa ocitol Fusek ktorý získal loptu  po skrumáži a z predbrány skóroval pomedzi nohy hosťujúceho brankára 2:1. Po jednom prestriedaní ten istý hráč z tej istej pozície  ale pod brvno zvýšil na 3:1.Zvolen sa uspokojil s výsledkom a prakticky z protiútoku považania skorigovali na 3:2..  Zvolen mal naďalej obrovský tlak a keby využili svoje šance tak skóre na strane domácich mohlo byt  2-ciferné.Gáborík sa pohrával s hosťujúcimi obrancami ako so vzduchovkou na jarmoku.V jednej oslabovke domácich držal loptičku na svojej hokejke viac ako minútu, za čo si vypýtal na seba 3 fauly ale potrestaný ostal iba 1.K rozhodcom sa radšej nebudem vyjadrovať ....     kedže som zainteresovaný. Gáborík jeden zo svojich útokov potiahol po pravej strane presne nahral pomedzi obrancu a Balko nemohol nič iné spravit ako zasunút loptičku za chrbát hosťujúceho brankára 4:2.Do konca tretej tretiny zostávalo asi 8 minút  keď sa podarilo považanom z protiútoku znížit na 4.3.. Zvolenčania nepustili hostí k žiadnemu záverečnému tlaku a Gáborík pečatil výsledok po dobrej prihrávke Balka  a ešte lepšom  svojom zakončení 5:3 . Dnes sa odohral rýchly zápas , ďakujem chalanom za výkon..