Náplasť na opustené chlapčenské duše


By Michal Runák - Posted on 05 jún 2013

Newfoundland oficiálne otvoril desiate MS v hokejbale. Prinášame vám tretiu časť "kanadského zápisníka".

"Baby" vitajte!

Do motela Super 8 konečne dorazili aj "baby". Samozrejme na veľkú radosť našich mužských reprezentantov, keďže sme už neboli jedinou výpravou na MS, ktorej chýbala druhá, nežnejšia polovička. Dievčatá sa po dlhom lete odobrali na izby, spánku si však veľmi neužili. Skoré raňajky a následný míting ich vyhnali z postelí, navyše sa pomaly bolo treba chystať na zápas. To už manažér výberu Andrej Nemček pilne obstarával všetky náležitosti týkajúce sa administrácie. Do zápasu veľa času nezostávalo, no niektoré dievčatá tento krátky čas využili na menší nákup. Mužov medzitým čakal ranný míting a rozbor zápasu s Nemeckom.

Oslavná jazda mestom

Krátko pred jedenástou zastavil pred motelom žltý "School bus", čo bolo signálom pre ženskú čas výpravy, aby začala nakladať. Atrakciu na šiestich kolesách si rovnako ako predtým muži, stihlo každé z dievčat odfotiť a potom už výprava nabrala smer Mount Pearl Glacier. Tamojšia hala, v ktorej okrem žien hrajú svoje zápasy aj muži v B-Kategórii, je od motela vzdialená asi 25 minút. Cesta vedie cez diaľnicu, ktorá je na celej jej dĺžke obopínaná typickými ihličnatými stromami, práve takto poznáme Kanadu zo zemepisu. V autobuse sa asi v polovici cesty začalo rozliehať známe „Happy birthday to you“, v deň premiéry na MS mali totiž sviatok dve Lenky spolu s Petrou Pravlíkovou.

Švajčiarky vybavené za pätnásť minút

Hala je malá, no útulná. Po vybavení a rozdaní akreditačných kariet si už naše reprezentantky obliekli na seba dresy a s vervou a chuťou sa pustili do Švajčiariek. Sedemgólový prídel potešil nielen trénera, ale i hŕstku fanúšikov pozostávajúcich z mužského realizačného tímu. Zápas to bol ľahký a ženy ušetrili aj množstvo síl do ďalších bojov. Petra Pravlíková dostala okrem narodeninovej pesničky aj ďalší darček, ten však bol z iného súdka. Organizátori ju totiž po zápase vyhlásili ako našu najlepšiu hráčku zápasu.

Welcome to Kanada

Pri spiatočnej ceste sa nášho šoféra podarilo presvedčiť, aby zastavil pri veľkom supermarkete a aby si dievčatá mohli kúpiť niečo do izby. Vďaka tomu sme mali možnosť spoznať miestnych ľudí, no najmä zažiť šokujúcu udalosť. Miestni obyvatelia Newfoundlandu ma udivujú čoraz viac. Nielen, že sú to strašne milí a prívetiví, no i ochotní pomôcť. Jeden pán stál v rade pri pokladnim a keď nás videl a zistil že sme cudzinci, pustil troch členov našej výpravy ochotne pred seba, to však nebolo všetko. Pokladníčka nablokovala nákup a dotyčný pán v tom momente zahlásil, že to platí on. Naše prekvapené a nechápavé pohľady ukončil slovami: "Welcome to Canada, enjoy your trip." Tunajší obyvatelia sa zrejme na krízu pozerajú trochu inak.

Guvernér Newfounladnu otvoril MS, Musto zasa Žulka

Po návrate do motela sa žltý autobus naplnil mužmi aj ženami. Na programe bol totiž úvodný ceremoniál MS v hale Jacka Byrnea, na ktorý sa obe výpravy vybrali spoločne. Zaplnená hala videla v úvode koncert gajdošov, za zvukov tohto tradičného nástroja Škótov sa na plochu postupne trúsili všetky výpravy zúčastnené na šampionáte. Tých zdravilo šteňa newfoundlandského psa, táto rasa je známa aj v našich končinách. Zábavu mal na starosti maskot šampiomátu Buddy. Ako poslední vkročili na plochu reprezentanti Slovenska, oblečení do dresov, pretože ich ihneď po ceremónii čakal zápas s Kanadou. Ten sledovala plná aréna a bol to zápas ako remeň. Šťastnejší boli napokon domáci, my sme okrem gólov rátali aj zranených, z toho jedného vážnejšie. Premiéru na MS okorenila legenda svetového hokejbalu Paolo Musto nášmu Žulkovi zlomeným nosom, Peter sa tak spolu s doktorom vybrali po zápase rovno do nemocnice, do motela dorazili obaja po štvrtej hodine ráno.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.