Náš "benjamínok" jedným z lídrov produktivity


By Michal Runák - Posted on 04 jún 2013

Našej tretej päťke zatiaľ ide spolupráca ako po masle.

Jaroslav Martinusík patrí po dvoch zápasoch k našim najproduktívnejším hráčom. V oboch dokázal streliť gól i nahrať naň. Nemcom strelil dokonca dva. Bol to z našej strany oveľa lepší výkon ako proti Pakistanu.

„Sme tu už deň a noc, takže aklimatizáciu máme za sebou a to bol aj ten hlavný dôvod, prečo to bolo proti Nemcom oveľa lepšie. Navyše sme si už aj zvykli na povrch, ten nám včera robil predsalen viac problémov,“ zhodnotil zápas mladý Skaličan.

Práve povrch je pre všetky tímy najväčším problémom, naši reprezentanti sa tento problém snažili vyriešiť mokrým uterákom na striedačke.

„Niekomu to pomôže, niekomu nie, problém je skôr vo vhodnej obuvi. Mne osobne sa to až tak nešmýka,“ vysvetľuje peripetie s povrchom Martinusík.

Mladého Skaličana zdá sa zastihol tento šampionát vo výbornej forme, po dvoch zápasoch nazbieral už šesť bodov. Výborne funguje spolupráca s jeho dvojičkou v útoku Slovákom. Obaja patria dokonca k lídrom celého šampionátu.

„S Marekom sa mi hrá dobre, tréneri nás dali dokopy a asi vedeli prečo. Vidíme sa, obaja sme si vzájomne prihrali na góly, snáď to bude pokračovať ,“ spokojne skonštatoval ešte len 21 – ročný odchovanec skalického hokejbalu. K nášmu tretiemu útoku by sa však mali pridať aj ostatní, Martinušík však upokojuje: „V prvých dvoch zápasoch to sypalo nám, to nie je to len o nás, ale o celom mužstve. Každý má zásluhu na víťazstve, i keď ten gól nestrelí. Máme tu navyše výborné útoky, určite sa k nám pridajú aj ostatní.“

Kým v Bratislave sa opora Skaličanov predstavila na šampionáte po prvýkrát a nedostávala až toľko priestoru, v St. John´s sa zaradila medzi lídrov.

„Som vďačný za každú šancu, za každú príležitosť. Trénerom chcem dokázať  že na to mám a vydám zo seba maximum v každom striedaní. Trošku ma prekvapilo, že mám toľko dôvery a verím, že nesklamem.“

Najbližšie nás čaká domáca Kanada a pre našich reprezentantov to bude prvá ťažká skúška na šampionáte. Martinusík sa však neobáva, naopak, verí v naše víťazstvo.

„Už sme sa oťukali, myslím si, že na Kanadu sme dostatočne pripravení. Pomohli nám veľmi úvodné výhry, psychicky sme na tom výborne. Nesmieme sa nechať vylučovať, pri hre 5 na 5 na to určite máme, prípadne sa budeme snažiť udrieť v presilovke. Som presvedčený, že vyhráme,“ optimisticky uzavrel náš trojgólový strelec. 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.2 (10 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.