Mladí Slováci do Plzne s výberom z extraligy U19


By Ján Ivančík - Posted on 10 január 2014

"Chceme dať šancu každému a takýto turnaj nám ukáže, ako na to sme s výberom extraligy U19," vraví tréner slovenskej reprezentácie do dvadsať rokov Dušan Danko.

Mládežníckych reprezentantov do dvadsať rokov čaká v polovici februára prvá skúška pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta, ktoré sa budú v roku 2014 konať v Bratisalve. Slovenskí mladíci cestujú na každoročne kvalitne obsadený turnaj do Plzne, kde sa tentoraz predstavia aj českí mladíci do dvadsať rokov, domáci výber Plzne a reprezentácia Švajčiarska. Účasť na podujatí prisľúbil aj ďalší slovenský tím - extraligista ŠHBK Ružinov.

Nominácie SR 20 na túto previerku je už známa, tréner Dušan Danko berie podujatie ako dobrú príležitosť na predvedenie formy jeho mladých zverencov.

"Nomináciu sme robili spoločne s mojim asistentom Majom Gregoríkom a sú v nej iba hráči, ktorí pôsobia v extralige U19. Vieme, aká špecifická je situácia okolo maldších ročníkov. V tomto výbere chýba kopec hráčov, ktorí sú výkonostne na vyššej úrovni, hrávajú pravidelne extraligu, či mestské ligy za mužov. Chceme však dať šancu každému a takýto turnaj nám ukáže, ako na to sme s výberom extraligy U19. Sila tohto mužstva sa bude každým zrazom stupňovať, tentokrát však dostali šancu títo hráči, ktorí môžu bojovať o to, aby sa dostali aj do ďalšej nominácie," povedal pre hokejbal.sk tréner U20 Dušan Danko.

Nominácia reprezentácie U20 na turnaj Pilsen Challenge:

Brankári:
Okoličány Dávid (HBK Lion Svidník), Šimeček Richard (PROTEF Double team P.Bystrica)

Hráči:
Frkáň Dominik, Vrlák Jakub, Okuliar Daniel (všetci HBK Kometa Vrútky), Novák Šimon, Fečko Erik (obaja HBK Lion Svidník), Ščasný Marek, Myjavec Lukáš (obaja HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Kromka Patrik, Fečunda Marek, Kopkáš Erik, Lukáč Filip (všetci MŠK Kežmarok), Kohút Matúš, Nemec Vladimír (obaja N-Sport Trend Pohronie BB), Kiska Peter, Kundľa Denis (obaja MŠK Spišská Belá), Poliak Peter, Krajmer Tomáš (obaja HBT Slovan Bratislava), Holák Andrej (ŠK 98 Pruské), Ďurkovič Martin (Imperial Vitamins Martin), Kapralčík Peter (PROTEF Double Team Pov. Bystrica), Hirkala Tomáš (ŠHBK Ružinov)

Náhradníci na zavolanie:
Bolibruch Matej (HBK Kometa Vrútky), Minarský Michal (ŠHBK Ružinov), Hoffman Adrián (MHbK Worms Kežmarok), Čižmár Vladimír (PROTEF Double Team Pov. Bystrica), Štefanec Lukáš (N-Sport Trend Pohronie BB)

Realizačný tím:
Danko Dušan – tréner, Gregorík Marián – asistent trénera, Mihal Jaroslav – manažér, Jankovič Ľuboš – technický vedúci družstva, Horváth Tomáš - doktor

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (6 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 19 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.