Miklovič: Veľký potlesk po každom góle je asi ten najlepší pocit, veď ľudia fandia nám


By joziva - Posted on 24 november 2009

"Pri obidvoch našich góloch, ktoré sme v tomto zápase dosiahli, bol veľký potlesk a to je pre nás asi ten najlepší pocit, keď ľudia fandia nášmu tímu," povedal v rozhovore pre fhbl.sk Dušan Miklovič.

Uplynulá sezóna sa v histórií Devilsu bezpochyby zapíše medzi tie najvydarenejšie. Boj o titul až do posledného stretnutia je úspech, ktorý sa podaril iba málo klubom v I.FHBL. Napriek tomu stratiť pohár v poslednom zápase musí mrzieť. Hráči z klubu "diablov" však ukázali silu kolektívu a celej lige dokázali, že patria k špičke. Dnes sa môžme na veci pozrieť s odstupom a spolu s Dušanom Miklovičom, kapitánom Devilsu, zhodnotiť uplynulý ročník.

Začínali ste s veľkými problémami, najmä v kolektíve a dotiahli ste to až do tzv.finále. Porovnanie tejto sezóny s predošlou bude asi ako biela a čierna...

 

"Posledné roky Devils nedosiahol výraznejší úspech vo farskej lige, takže z tohto pohľadu je druhé miesto veľmi krásnym výsledkom pre náš klub. Je príjemné, keď tím bojuje o prvenstvo, pričom na začiatku sezóny sme si nedávali žiadne ciele. Minulý ročník, keď sa hral systém play off, sme sa umiestnili na piatom mieste, čo bolo asi naše maximum. Bola slabá dochádzka na zápasy zo strany hráčov a mužstvo sa takmer rozpadlo. Pred sezónou sa nám podarilo do klubu pritiahnuť pre nás staronového hráča Petra Okenku, najlepšieho hráča z tímu Capitals Radka Ďuračku a takisto najlepšieho hráča SV Gorazdu Juraja Sýkoru. V rámci prípravných stretnutí vo Vrábloch sme sa dohodli na zaradení na súpisku s dvomi brankármi - s Mirom Betákom a s Mišom Čajkovičom. Miro Beták už mal skúsenosti s farskou ligou, keď pôsobil ako brankár tímu SV Gorazd. Bol to pre nás šťastný ťah, pretože náš brankár Jaro Kattoš (Pelo) má pracovné povinnosti mimo Nitry. Po skončení ročníka sa obaja brankári umiestnili medzi najlepšími gólmanmi ligy a 30 zápasovú porciu si podelili zhruba na polovicu. Mirovi Betákovi sa dokonca podarilo skončiť na druhom mieste medzi brankármi, za čo mu gratuluje celý klub. Počas prestávky medzi jarnou a jesennou časťou sme zlákali do klubu aj skúseného hráča Jura Andračšíka, ktorý mal hokejbalovú pauzu. Takže čo sa týka súpisky a dochádzky na zápasy sa problém vyriešil, takisto bol oveľa menší problém s nasadzovaním hráčov na odpískanie zápasu."

Ako teda hodnotíte uplynulý ročník?

"Podarilo sa nám vyhrať veľmi veľa zápasov, prehrali sme iba štyri dueli, ale dvakrát práve s Lipa Teamom. Mali sme priaznivé vylosovanie súťaže, keď spočiatku sme narazili na súperov z dolnej časti tabuľky a na záver prišli tie ťažšie zápasy. Mimoriadne sme sa potrápili s tímom z Nových Zámkov, ktorý opustil prvú ligu. Celkovo hodnotím sezónu ako veľmi úspešnú, pokiaľ sa nám nepodarí poraziť Lipu aspoň v jednom zápase v sezóne, nemôžeme pomýšľať na prvé miesto. Teraz sme boli k tomu veľmi blízko a som rád, že môžeme byť rovnocenným súperom tohto družstva."

V poslednom zápase sa rozhodovalo o všetko. Natrafili ste opäť na Lipa Team. Ten bol pre vaše mužstvo nielen tento rok osudný...

"Keď sa vylosovalo takéto rozloženie zápasov v sezóne, nikto nečakal, že práve súboj v 30. kole bude ten rozhodujúci, kto sa stane majstrom prvej ligy. Stretnutie sa odohralo za priaznivého počasia a za denného svetla, čo bolo výhodou pre oba tímy. My máme pred Lipou stále veľký rešpekt a bolo to vidieť aj v úvodnej tretine, keď sme sa v podstate nedostali k bráne súpera. Lipe sa podarilo otvoriť skóre zápasu po peknej nacvičenej kombinácii. Šancu skórovať v prvom dejstve sme mali aj my počas presilovej hry, avšak k ničomu nás súper nepustil. V druhej tretine sme práve počas početnej výhody vyrovnali skóre zápasu, keď sa presadil náš najlepší presilovkový hráč Mišo Ivančík nechytateľnou strelou. V tejto tretine akoby z nás opadla nervozita a boli sme minimálne vyrovnaným súperom favorita. Obrat v zápase sme dovŕšili tesne pred koncom druhej tretiny, keď sa dorážkou prezentoval Radko Ďuračka. Boli sme v podstate jednu tretinu alebo 15 minút od víťazstva v lige. Na našu smolu sa súperovi podarilo hneď v úvode záverečnej časti hry vyrovnať, keď predtým stratil hokejku v súboji Jano Konig a súper to využil. Remízový stav vyhovoval Lipe, keďže aj ten jej zabezpečoval zisk titulu. Po maximálnej snahe o strhnutie výsledku na našu stranu sa zrodila aj šarvátka, ktorú nechtiac zapríčinil Mišo Ivančík, keď sa pošmykol a zrazil sa s brankárom Gažíkom. Rozhodca mal v tomto prípade vylučovať rovnako na obidve strany rovnakým trestom. Nebol tam nijaký záujem o konflikt, preto päťminútový trest pre Jana Koniga bol veľmi prísny. Všetko je vidieť aj na videu zo zápasu, každý si môže urobiť úsudok sám. Počas oslabenia, sa náš gólman dopustil ďalšieho prehrešku, keď vyhodil loptičku cez mantinel. To znamenalo, že do konca zápasu budeme hrať v početnej nevýhode a takto sa vyhrať jednoducho nedá. V tomto pre nás frustrujúcom závere sme ešte inkasovali gól a bolo v podstate po všetkom."

Takáto prehra určite mrzí. Na druhej strane ste so sezónou pravdepodobne spokojní...

"Keďže je to stále len šport a nehráme o peniaze, určite budeme v konečnom zúčtovaní radi, čo sme dosiahli. Chcem sa veľmi poďakovať divákom, ktorí boli na našej strane a dopriali víťazstvo nám. Pri obidvoch našich góloch, ktoré sme v tomto zápase dosiahli, bol veľký potlesk a to je pre nás asi ten najlepší pocit, keď ľudia fandia nášmu tímu."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.7 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.