Martinusík čakal od USA viac


By Ján Ivančík - Posted on 23 jún 2011

"Sme v semifinále a turnaj sa pre nás práve začína," povedal pre TOPhbl.sk Jaroslav Martinusík.

 

 

Slovensko prechádza šampionátom ako nôž maslom. Bez straty bodu zatiaľ Slovensko zdolali Rakúsko, Grécko i USA. Najmä proti Amerike si diváci prišli na svoje.

"Myslím si, že tomuto stretnutiu nechýbalo naozaj nič. Diváci videli tvrdú hru, osobné súboje i bitky. Sme v semifinále a turnaj sa pre nás práve začína," povedal pre TOPhbl.sk Jaroslav Martinusík.

Skóre otvorili práve Američania. Bola to tvrdá strela zo stredu ihriska, zdalo sa, že brankár Petrík bol nepripravený.

"Pochybili sme v útočnom pásme, nechali sme Američanom priestor. Brankár Petrík strelu nemal šancu vidieť. Nebola to jeho chyba," zastal sa svojho brankára mladý útočník.

Martinusík patrí medzi slovenských mladíkov. Tréner mu v zápase s USA veľa priestoru ukázať sa nedal. "Išiel som do zápasu s tým, že budem jeho väčšinu sedieť iba na lavičke. Napokon som si celkom dobre zahral, takže som spokojný," vyslovi Jaroslav Martinusík.

Američania boli prvým súperom, ktorý slovenský výber skutočne preveril. Napriek tomu nie dostatočne. "Čakali sme od nich tvrdú hru, tú aj predviedli. Ja osobne som čakal, že budú lepším súperom," zhodnotil kvality súpera Skaličan.

Na záver prišli hádky i bitka. Slováci ju však nevyprovokovali. "Od Američanov sa to očakáva, keď prehrávajú, sú nervózni," povedal Martinusík a na margo slovenských oslabení v závere doložil: "Boli to zbytočné vylúčenia. Čo sa však stalo, neodstane sa. Musíme sa z toho poučiť. Ďakujeme divákom za podporu, proti USA boli úžasní."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
7 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.