Martin si v príprave hladko poradil so Žilinou

By Ján Ivančík - Posted on 30 august 2010

Výsledok prípravného stretnutia slovenských extraligistov: ŠKB Izoglobal KAPPA Martin – HBC Žirafa Žilina 7:2 (2:1,2:0,3:1).

Hostia pricestovali do Martina s dvanástimi hráčmi v poli a s dvoma gólmanmi vo vynovenej zostave, a tak sa čakal tuhý boj.

"V úvodných minútach sme mali hru pod kontrolou a po peknom brejku sa presadil nováčik Bielený. Hostia v polovici tretiny po buly vyrovnali. Po vyhratom buly dorazili loptičku za chrbát nášho gólmana. V závere tretiny sme sa tešili opäť a tak sa šlo do kabín za stavu 2:1. Hostí držal nad vodou najmä vynikajúci výkon brankára, ktorý si poradil s viacerými našimi šancami. V druhej časti sme pokračovali v tlaku, v polovici tretiny ušiel Kollár a bolo 3:1. To bol signál k striedaniu brankárov. Hosťujúci Krško sa poriadne v bránke ani neohrial a už lovil loptičku zo siete po peknej akcií Nauša so Žulkom. V tretej časti sme zvýšili na 5:1 počas presilovej hry, na 6:1 upravil po krásnej strele do vinkla Tomka a na 7:1 upravil po najkrajšej individuálnej akcií zápasu Silvester, keď sa pekne zbavil svojho strážcu a blafákom nedal šancu brankárovi hostí. Na konečných 7:2 upravili hostia v samom závere, keď strelu od modrej opäť dorážkou dopravili za chrbát Ivádyho. Hoci hrali oba tímy v značne nekompletných zostavách, prítomní diváci videli pekný hokejbal a férovo hraný prípravný zápas. Budúci týždeň asi na oplátku pocestujeme do Žiliny, závisí to od voľného termínu," píše sa na oficiálnej stránke ŠKB Izoglobal KAPPA Martin.

ŠKB Izoglobal KAPPA Martin – HBC Žirafa Žilina 7:2 (2:1,2:0,3:1)
Góly a zostava Martina: Silvester 2, Bielený, Žulko, Kollár, Tomka, Fodrek
Zostava: Jurošek, Ivády – Chlebec, Šalaga, Fedor, Sušienka, Fodrek, Zluky – Žulko, Nauš, Žilla, Kollár, Wagner, Bielený, Tomka, Hulej, Silvester