Majstri Liptova a Skalice proti vicemajstrovi ligy z Vrábeľ. Predstavujeme účastníkov Víkendu šampiónov


By Ján Ivančík - Posted on 24 január 2016

Predstavujeme účastníkov A-skupiny na Víkende hokejbalových šampiónov 2016.

Víkend hokejbalových šampiónov 2015/2016 čaká doposiaľ najpočetnejšie a nepochybne aj najkvalitnejšie obsadenie, akého sme doposiaľ boli svedkami. Dvanásť tímov doslova z každého kúta Slovenska sa pobije o pohár pre víťaza a o zápis na nový putovný pohár pre triumfátora Víkendu šampiónov. V boji o kráľa regionálnych líg organizovaným občianskym združením ŠOK - Šport Osveta Kultúra ale ide aj o viac. Už samotná účasť na podujatí je symbolom toho, že mužstvo si vybojovalo právo účasti na tomto podujatí vo svojej regionálnej súťaži a môže sa tak zapísať do turnajovej histórie. Turnaj chce byť zároveň priestorom na priateľské stretnutie i parketom na konfrontáciu medzi tými najlepšími z celej republiky. Pre objasnenie toho, na akých aktérov sa môžeme tešiť Vám hlavný partner podujatia – TOPhbl.sk prinesie prezentáciu všetkých zúčastnených. Začíname A-skupinou s trojčlenným obsadením:

Havana Team – majster Skalickej hokejbalovej ligy

Skalický hokejbal svoju kvalitu prezentuje všade, kde sa dostane. Či už ide o reprezentačnú úroveň vo všetkých kategóriách, extraligu, ale aj o mestskú súťaž. Nie je náhodou, že dva z troch titulov kráľa Víkendu hokejbalových šampiónov skončili v rukách Skaličanov. Po ročnej pauze by Záhoráci chceli titul späť, a tak do boja mieri vôbec prvý víťaz tohto turnaja – Havana Team.

„Tento rok sme vstúpili do našej piatej sezóny. Za tento čas sme už stihli pozbierať viacero úspechov. Sme majstrom Skalice zo sezón 2011/2012 a 2014/2015. Ako každému tímu, aj nám občas nejde karta, ale podstatné je to, že sa spolu vždy v nedeľu zídeme na ploche a ideme si ničiť kolená i členky. Aj keď musíme negatívne zhodnotiť, že v posledných dvoch ročníkoch je účasť na zápasoch počas jesene dosť skromná, nahrádzame to však vo večerných hodinách, keď ideme ‘do hry’. Vtedy je prítomný takmer celý mančaft,“ informuje líder tímu Denis Vadík.

Skaličania pricestujú do Gajár s cieľom vrátiť pohár opäť do Skalice a pripísať si do klubovej vitríny druhý titul.

„Po celkom slušnej dobe cestujeme opäť spolu na turnaj. Tešíme sa preto najmä na konfrontáciu s mužstvami z celej krajiny. Môžem prezradiť, že náš tím bude identický ako ten, čo hráva mestskú ligu. Z povolených výnimiek využijeme maximálne jednu posilu, ale za to kvalitnú,“ vsádza na silu kolektívu Vadík a s ním celý Havana Team.V prebiehajúcej sezóne skalickej ligy zimuje Havana na tretej priečke so ziskom devätnástich bodov a stratou na lídra päť bodov. Zaujímavosťou je, že Havana zaplnila na súpiske všetky miesta, a do boja vytiahne s dvadsiatimidvoma mužmi.

Fans Nitra – vicemajster VHbL

Vôbec po prvý raz na Víkende hokejbalových šampiónov sa predstaví tím z Nitry. Miestna súťaž sa v súčasnosti ani nezačala, a tak je jedinou nitrianskou ligou FHbL, ktorá sa však hrá systémom 3+1 a časy jej najväčšej slávy sú aspoň zatiaľ nenávratne preč. Nitriansky klub Fans Nitra azda aj preto hrá vo „vyhnanstve“ Vrábeľskej hokejbalovej ligy, v ktorej vlani obsadil druhú priečku. Ako už samotný názov klubu napovedá, hráči klubu sú hokejoví fanúšikovia, ktorí radi obetujú svoj voľný čas hokejbalu.

„Medzi naše najväčšie úspechy patria štyri prvenstvá na hokejbalovom turnaji fanklubov, ktorého sa zúčastňujeme pravidelne. Poslednýkrát sme vyhrali v roku 2012, v poslednom ročníku – 2015 sme obsadili druhú priečku. Ďalším úspechom je náš triumf v Nitrianskej hokejbalovej lige v roku 2012 a druhé miesto vo VHbL v uplynulom ročníku,“ informuje Matej Kišš.

Mužstvo Fans Nitra pôsobí aj v už spomínanej nitrianskej FHbL, avšak v ňom nastupujú hráči pod názvom Flyers Nitra. Práve zo svojho „béčka“ budú čerpať hráči Fans Nitra výnimky na Víkende šampiónov. V prebiehajúcej sezóne sú Nitrania priebežným lídrom súťaže vo Vrábľoch, keď so skóre 35:11 nestratili v šiestich zápasoch ani bod a pred druhými Ananásmi majú trojbodový náskok a zápas k dobru.

Funky Monkeys – majster MHbL Liptovský Mikuláš

V boji o najprozaickejší názov účastníka tohtoročného Víkendu šampiónov s jasným náskokom vedie práve majster z Liptova. Jeho história je pretkaná rôznymi úspechmi, pričom klub sa pravidelne zviditeľňuje dobrými výkonmi napríklad aj na Országh Cupe.

„História klubu je síce krátka, ale o to krajšia. V sezóne 11/12 boli položené základy dnešného mužstva. Na  mape mestskej hokejbalovej ligy v Liptovskom Mikuláši sa objavilo nové mužstvo, ktoré však nenieslo názov, s ktorým vyhral tím majstra MHbL LM. K tomu ale neskôr.  Začnime pekne po poriadku. V roku 2011 som sa rozhodol, že si založím vlastný tím, nakoľko som mestskú ligu hrával už dlšiu dobu. A tak sa v novej sezóne 2011/2012 sformovala partia, z ktorej teraz gro hráčov tvorí káder našich „opičiek“.  Táto sezóna sa dá nazvať nultým ročníkom. Mužstvo skončilo v danej sezóne za bránami play-off, na 9. mieste spomedzi desiatich účastníkov,“ informuje zakladateľ mužstva Tomáš Paprčka a dodáva: „Pri narodení dieťaťa menom Funky Monkeys si píšeme dátum 30.6.2012.  Pod hlavičkou Funky Monkeys absolvovali hráči v nových dresoch druhý ročník turnaja Kajot cup v Dolnom Kubíne. Na kvalitne obsadenom turnaji nakoniec obsadili „opičky“ 4.miesto. Od septembra 2012 sa stali súčasťou Mestskej hokejbalovej ligy v Liptovskom Mikuláši. Mužstvo nemalo prehnané ambície vo svojej úvodnej sezóne. Cieľom bolo hrať play-off. To sa podarilo, po základnej časti sme skončili na treťom mieste, dokonca sme postúpili aj cez štvrťfinálového súpera. V semifinále sme síce vylámali zuby, ale tešili sme sa na boj o bronz. V ňom sme nešťastne prehrali najtesnejším rozdielom a medailu sme si vo svojej úvodnej  sezóne na krk nezavesili.“

Na úspechy ale klub nemusel dlho čakať. „V sezóne 2013/2014 sme nechceli poľaviť zo svojich ambícií.  Pred sezónou sa mužstvo opäť predstavilo na treťom ročníku Kajot cupu 2013. V septembri mužstvo vhuplo do MHbL LM. Po základnej časti sme skončili na treťom mieste, tak ako pred rokom. Vo štvrťfinále sme si so svojim súperom poradili a v semifinále na nás čakali víťazi predošlého ročníka. V dramatickom semifinále sme nakoniec porazili svojho súpera a zahrali si prvé finále. Tam rozprávka pre nás pokračovala. Svojho finálového súpera sme porazili po predĺžení a oslavovali sme svoj premiérový triumf v lige. Titul v kvalitnom ročníku mal veľkú váhu. Funky Monkeys sa premiérovo predstavil aj na piatom ročníku Országh cup-u 2014,“ informuje ďalej Paprčka.

V zbieraní úspechov ale Liptáci nepoľavili. „Ako sa vraví, ťažšie je obhájiť ako získať. Opičky síce dlho viedli tabuľku základnej časti sezóny 2014/2015, v jej závere ale prišla na mužstvo kríza, a prepadli sme sa na tretiu priečku po dlhodobej súťaži. Po prvýkrát sa hral nový model súťaže so šiestimi postupujúcimi mužstvami do play-off, nakoľko ligu absolvovalo iba osem mužstiev. Aj tentoraz sme sa dostali do finálového súboja. V ňom sme sa stretli proti najskúsenejšiemu mužstvu v pelotóne, svojmu semifinálovému súperovi z predošlého roka. Finále nakoniec rozhodol gól, ktorý padol 22 sekúnd pred koncom do našej bránky. „Opičky“ sa tak nestali len druhým tímom v 13. ročnej, novodobej, histórii ligy, ktorému sa podarilo titul obhájiť. Tešili sme sa však aj z medailí za druhé miesto. Je to veľký úspech. Mužstvo si zopakovalo účasť aj na šiestom ročníku Országh cup-u 2015,“ opisuje ďalšiu sezónu Tomáš „Papo“ Paprčka.

Čoho teda v predvedení „opičiek“ súperi majú obávať? „Mužstvo je mladé, veď najstarší člen kádra má 31 rokov. Najväčšou devízou mužstva je partia. V drese Funky Monkeys pôsobia, alebo pôsobili napr. Michal Durdiak (hráč MHK 32 LM, Hviezda DK), Róbert Budaj(hráč MHK 32 LM, Hviezda DK), Ivan Oško (hráč MHK 32 LM), Michal Uhrík (hráč MHK 32 LM, MHC Martin). Na turnaj cestujeme s cieľom pobiť sa o čo najlepšie umiestnenie, hrať minimálne vo štvrťfinále. Tešíme sa, že si opäť môžeme zmerať sily s mužstvami z iných kútov Slovenska. Pre nás to bude v sezóne 2015/2016 prvá vážnejšia previerka, nakoľko u nás na Liptove sa mestská hokejbalová liga zatiaľ nerozbehla. Veríme, že zápasový deficit zvládneme,“ dodáva na záver Tomáš Paprčka, ktorého tím má jasne stanovenú latku, ktorú nechce podliezať.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.