Majster sveta z Diakovej? Netušil som, že sa to môže stať, teší sa Tupý


By Anonymný - Posted on 11 jún 2017

"Naša malá dedinka asi pri oslavách padne," vraví Tomáš Tupý pre TOPhbl.sk

Zlatá medaila z majstrovstiev sveta putuje aj do Diakovej, a to vďaka Tomášovi Tupému. Kto by ešte pred rokom povedal, že z dresu tohto tímu sa dá dostať na svetový šampionát a následne byť pri zavŕšení zlatého hetriku Slovenska?

"Ja určite nie," smeje sa 25-ročný obranca a dodáva: "Ja som počas sezóny ani netušil, že by som mohol byť nominovaný do reprezentácie. Je to pre mňa niečo neuveriteľné, krásne pocity."

Oslavy po zisku titulu boli, pochopiteľne, veľmi bujaré. Aké to ale bude, keď príde zlatá medaila do Diakovej? "Tak to som sám zvedavý. Naša malá dedinka asi padne," smeje sa Tupý a na margo toho, že jeho materský klub bude mať v zostave majstra sveta dodáva: "Možno tak teraz bude znieť celý názov klubu - Diaková, s jedným majstrom sveta."

Finálová bitka bola poriadnou drámou. Slováci rýchlo viedli o tri góly, no Kanada sa spamätala a dokázala celý duel dokonca otočiť. Ani naši reprezentanti ale nezložili zbrane a napokon zvíťazili 6:4.

"Počas každej prestávky sme si povedali, že je treba vyčistiť si hlavy a hrať s pokojom. V takýchto chvíľach je to ale nesmierne ťažké. Našťastie sa nám podarilo a doviedli sme súboj do víťazného konca," teší sa čerstvý svetový šampión.

Desať dní bojov je teda na konci a celé Slovensko sa raduje. "Nedá sa to ani opísať, čo teraz prežívame. Celých desať dní, ale aj celá drina predtým - príprava na turnaj a všetko s tým spojené sa nám bohato vyplatilo. Nesmierne sa teším," vraví Tupý pre TOPhbl.sk.

Tomáš Tupý je jedným z členov víťazného kolektívu, ktorý pred týmto turnajom veľké skúsenosti s tak náročnými zápasmi nemal. Otázkou na mieste preto je, či necítil v rozhodujúcich okamihoch i trému?

"Možno trochu. Človek si uvedomuje o čo ide a že všetko môže rozhodnúť jediná chybička. Tréner nám ale stále prízvukoval, že musíme hrať s čistou hlavou a že keď sa budeme sústrediť na svoju hru, bude sa nám dariť. To sa napokon aj potvrdilo. Počas celého turnaja sme hrali svojim štýlom a vyplatilo sa to," dodal pred odchodom na veľkolepé oslavy Tomáš Tupý pre TOPhbl.sk.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.